Тейлър Суифт влезе в историята на "Грами", като спечели четвъртата си награда за албум на годината за "Midnights" - най-много от всички изпълнители, побеждавали в тази категория.
С рекордния си триумф 34-годишната певица изпревари музикалните икони Франк Синатра, Пол Саймън и Стиви Уондър с най-много спечелени награди "Грами".
Суифт надделя над многобройни изпълнители, сред които Лана Дел Рей, Оливия Родриго, любимецът на Грами Джон Батист и номинираната на първо място SZA, за да вземе голямата награда.
Отличието е поредното завоевание в колекцията на Суифт, която е на върха на музикалния свят и чието монументално турне Eras Tour се превърна в първото в света турне за милиард долара.
В "Крипто Арена" в Лос Анджелис се раздават 66-те награди "Грами" и вълнението започна рано, предаде Асошиейтед прес.
Премиерната церемония, която се излъчва предварително по телевизията, започна с участието на водещия и автор на песни Джъстин Трантър, който постави началото и връчи първата награда за деня - за най-добро изпълнение на поп дует/група, което отиде при певицата Сиза, чието истинско име е Солана Роу, и Фийби Бриджърс за Ghost in the Machine.
Наградата за първата от трите нови категории през 2024 г., за най-добър поп танцов запис, бе дадена малко след това и отиде при Кайли Миноуг за нейния хит Padam, Padam - първата ѝ победа от 18 години насам.
Около 80 награди "Грами" бяха раздадени предварително, като сред тях бе и регионалната мексиканска звезда Песо Плума, който спечели първата си награда "Грами" за своята първа и единствена номинация - за най-добър албум с мексиканска музика за неговия Genesis.
В ранния следобед филмът "Барби" взе две награди "Грами" бързо една след друга - за съпровождаща музика за визуална медия и за най-добра песен, написана за визуална медия.
Били Айлиш и Финиъс О'Конъл пристигнаха в ранния следобед, за да вземат трофея си за баладата What Was I Made For от филма "Барби".
Майли Сайръс надви конкуренцията на Тейлър Суифт и Били Ейлиш и спечели Грами за запис на годината за хита си "Flowers", който миналата година прекара осем седмици на първо място в класацията за най-излъчвани песни на Billboard.
"Тази награда е невероятна, но наистина се надявам тя да не промени нищо, защото животът ми и вчера беше прекрасен", каза Сайръс на сцената, докато приемаше наградата.
Виктория Моне спечели престижната награда "Грами" за най-добър нов изпълнител. Моне имаше седем номинации, включително една за престижната награда "Запис на годината", след като дебютният ѝ студиен албум "Jaguar II" предизвика комерсиален пробив след години в индустрията.
Очаквайте подробности!
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Доналд Тръмп не е сигурен дали примирието с Иран трябва да бъде удължено
Мариана Трифонова: Мадрид иска водеща роля в европейската политика с Пекин
Неуспешният преход в ръководството на Фед хвърля сянка върху независимостта
Давиде Петрони: Строителните договори преминават към по-голяма гъвкавост чрез ценови индексации
ЕЦБ проучва AI модела Mythos на Anthropic заедно с ръководителите на банките в еврозоната
Кадър на деня за 16 април
Неща, които никога да не обсъждаме на работа
Политически сблъсък преди вота: Европейски курс, данъци и държавни разходи
От "чий е Крим" до връщане на лева: Сблъсък на идеологии между БСП, "Възраждане", "Прогресивна България" и ПП-ДБ
Микропластмаси в дома: Невидимата заплаха във въздуха около нас
Избори 2026: Четири партии с различни визии за външната и вътрешната ни политика
Гьоко каза дали Спартак Варна ще изпадне
Яница Динева стана шампионка в многобоя
Славия не успя да бие последния в Първа лига
Лео Меси купи каталунски клуб
Бойко Борисов обеща луди пари на ЦСКА!
Бандата: Сърцето ми бие за ЦСКА. Гонзо не ме взе в Левски
Дневен хороскоп за 17 април, петък
Задължителни ястия за Томина неделя на 19 април
5 тренда от 90-те, които са хит тази пролет
Технополис стартира „Пролетен супер уикенд“ с до - 40% на топ оферти
Защо листата на мушкатото пожълтяват?
Не е само за мускули: Най-добрите източници на протеин за жени
"Мяра": Общественото напрежение в българското общество остава високо
Нападат автомобили на улица във Варна
Принудителните разселвания ще нараснат с 4,2 милиона до 2027 г.
Ренета Инджова: Нашите избори са като игра на сляпа баба!
Отношението на поколението Z към AI тревожи технологичната индустрия
Световна медия с препоръка: За комфортен живот с разходи под $1000 на месец изберете България
НАСА и Voyager Technologies сключиха договор за нова частна мисия до МКС
Китай стартира масово производство на летящи автомобили (видео)
Астероид с размерите на три футболни игрища ще прелети край Земята през 2029 г.
След 400 години: Откриха точния адрес на изгубения лондонски дом на Шекспир
Трогателно писмо на 10-годишно момиче до НАСА развълнува света: Отнася се до Плутон
Астронавт от „Артемида 2“ наруши протокола на НАСА, за да спаси талисмана на мисията