Световноизвестният графити артист от Холандия Chas LoveLetters пристига в България, за да бъде ментор във втория уъркшоп в рамките на Sprite Graffiti Academy. На 8 ноември в betahaus (ул. „Крум Попов“ 56-58, София) той ще се срещне със свои български колеги, на които ще може да предаде някои от тънкостите, които е научил по време на над 20-годишната си кариера в областта.
Ден преди пристигането на Chas LoveLetters в България, ще се състои и уъркшоп за начинаещи с едни от най-добрите български стрийт райтъри ARSEK&ERASE. Те ще се развихрят в столичното пространство betahaus, където ще могат да научат повече за основните похвати в създаването на изкуство на стена.
Общо 27 начинаещи и напреднали графити артисти ще могат да се включат в двата дни на събитието.
Тази година Sprite Graffiti Academy промени своя формат и от фестивал се превърна в академия, която има за цел да подкрепя бъдещото развитие на графити артистите в страната ни. Форматът включва поредица от събития с участието на успешно реализирали се в световен мащаб графити артисти. Първият уъркшоп в рамките на Sprite Graffiti Academy се състоя през м. юли и даде възможност на петнадесет начинаещи стрийт арт любители да усъвършенстват своите умения.
По този начин, академията се фокусира върху повишаване на възможностите за усъвършенстване уменията на изгряващите графити артисти и тяхната бъдеща професионална реализация.
Chas LoveLetters е холандски графити артист. Живее в малък град близо до границата с Германия. В края на 80-те започва своята графити кариера. Няколко години рисува заедно с холандските артисти Nash, Does и Tumki, с които впоследствие създава групата LoveLetters.
През 2008-ма напуска работата си и става графити артист “на пълен работен ден”. В началото на кариерата си рисува всичко – от спални на деца до огромни стени за компании. Днес проектите, по които работи са свързани с правенето на стени в неговия собствен стил. Chas участва в най-различни уъркшопове за деца и възрастни. Неговото графити-изкуство се фокусира върху изобразяването на букви и надписи.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Слабите отчети на технологичните компании в Китай подчертават затрудненията в сектора
Кадър на деня за 5 април
Как AI стартъпите се опитват да решат един от най-големите проблеми в търговията на дребно
Страните от ОПЕК+ договориха увеличение на добивите на петрол с 206 хил. барела на ден от май
Акция на седмицата: „Стара планина холд“ АД
Германските железници предлагат въвеждането на временни отстъпки на билетите
Симеон Миланов за войната в Персийския залив: Въпросът е кой ще издържи по-дълго
Централна емисия
Рецепта за супа с коприва
С мисъл за ближния: Отец Лъчезар и десетки доброволци дариха кръв на Цветница (ВИДЕО)
Централна прогноза
ВИДЕО: Атлетико Мадрид – Барселона
ВИДЕО: Берое – ЦСКА
ВИДЕО: Черно море – Славия
Добруджа спря Левски в инфарктна драма!
Добруджа - Левски 2:2
Кошмарната новина за Левски е факт!
Дневен хороскоп за 6 април, понеделник
Седмичен хороскоп за 6 - 12 април 2026
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Дневен хороскоп за 5 април, неделя
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Напрежението между САЩ и Европа поставя под въпрос бъдещето на НАТО
3I/ATLAS, който нахлу в Слънчевата система, се оказа по-стар от Слънцето и Земята
Какво ще е времето през следващата седмица?
Тръмп с нови заплахи: Отворете проклетия проток, вие луди копелета, или ще живеете в ада
Варненският митрополит Йоан: Малцина усещат днес връзка с Христос в себе си
Черно море изненадващо загуби с 1:3 домакинството си на Славия
Какво хапват астронавтите от мисията „Артемида II“ по време на полета?
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация