"Пет кратки етюда за живописта" е заглавието на новата изложба на Мартин Кръстев в галерия "Астри".
Авторът е роден в София през 1953 година.
От 1983 година сцената на живота и творчеството му става Атина, Гърция.
След много събития, десетки изложби в далечни страни, Мартин Кръстев прави сега първата си самостоятелна изложба в България.
Усещането за корени, София от детството и нетърпението да се завърнеш на любимо място са в началото на тази изложба. Пет теми, пет фрагмента от тях, като "Пристигащи и заминаващи", "Хляб и труд", маркират дългия разказ, който предстои.
Иначе авторът има множество участия в общи изложби в различни балкански страни и тринайсет самостоятелни изложби в Гърция.
Мартин Кръстев е художник със самобитен стил на тематична и цветова палитра. Неговите платна излъчват неподправена атмосфера на топлина, радост и размисъл.
Самостоятелните му изложби започват преди близо дванайсет години с една фотографска изложба (1996).
Последва и първата самостоятелна изложба с живопис „Петте кьошета” (2000).
След пътешествията по морета и по пристанища с „Тръгвания & Пристигания” (Арго, 2002) и „Очаквания” (Конди, 2003), след моментите на размисъл с платна на невинни детски фигури и икони в „Етюди в храма” (Никозия, 2005) и след пътуването в безгрижното детство с веселите игри в „Училищния двор” (Арго, 2007), Мартин се завръща с новата си изложба под наслов „Труд и хляб”.
"Пет кратки етюда за живописта" продължава до 22 ноември. Галерия "Астри" е на ул. "Цар Самуил" 34.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.