От понеделник женския тенис няма да е същият, след като след 186 седмици на върха Серина Уилямс ще сдаде първото място в женската ранглиста. Американката с впечатляващи мускули, на които би завидял всеки мъж, се качи на трона на 18 февруари 2013 година.
Всъщност на Серина й трябваше само седмица, за да подобри рекорда на Щефи Граф за последователни седмици на върха на WTA. Но по ирония на съдбата друга германка спаси рекорда на Щефи.
Анжелик Кербер се класира за финала на US Open и каквото и да стане там, от понеделник тя ще бъде №1 в женския тенис. И ще стане първата германка след Щефи Граф, оглавявала женския тенис.
И след като толкова пъти споменахме Граф и нейната наследничка, логично идва въпросът: Ще стане ли Анжелик Кербер новата Щефи Граф? С оглед на годините на Кербер, която вече е на 28, по-скоро времето едва ли ще й стигне да направи всичко, което стори нейната знаменита сънародничка по кортовете. По пък нищо не пречи да подобри рекорда на Щефи за поредни седмици на върха на женския тенис, нали?
Коя е Анжелик Кербер?
Родена в Бремен на 18 януари 1988 година тя започва да тренира тенис още на 3-годишна възраст. Макар да е родена в Германия, на практика тя е половин полякиня, след като баща й Славомир е поляк, а самата Анжелик е посочила като място, на което живее (колкото и това да е условно за един тенисист), малкото полско градче Пущиково.
Кербер дебютира в професионалния тенис през 2003 година, като до този момент има 9 титли от WTA турнири и титли от 11 ITF. Настоящата 2016-та обаче е най-запомнящата се в нейната кариера, след като спечели първия си турнир от Големия шлем - Australian Open, игра финал на Уимбълдън, а сега ще играе финал и на US Оpen.
Отделно от това Кербер спечели и сребърен медал от Олимпийските игри в Рио, където малко изненадващо загуби финала от Моника Пуиг от Пуерто Рико.
А в събота остава да разберем дали Анжелик Кербер, след като стана №1 в света, ще добави и своята втора титла от турнирите от Големия шлем.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Перспективите за германския бизнес се влошават на фона на войната в Иран
Конкурсът за иновации INNOVISION AWARDS 2026 въвежда 4 нови категории, вече приема кандидатури
OpenAI спира видео генератора Sora
Всички нови жилища във Великобритания вече трябва да са със слънчеви панели и термопомпи
„Мяра“: Войната в Иран носи страх за България, но не преминава в съзнание за личен риск
Надеждите за деескалация на конфликта в Близкия изток окрилиха азиатските пазари
Третото издание на KWU SENSHI Световна купа за аматьори предстои през юли във Варна
Виолина Доцева разказва лична любовна история с песента "Гордостта"
Очакват ли се силни магнитни бури скоро и как влияят на хората
Войната на пътя: Инфраструктурата ни убива хора, но и шофьорите имат голяма вина
"Синята мамба" на Веласкес отново хапе лошо
Йоги подкрепи Нагелсман: Кимих трябва да е десен бек на Бундестима
Този път Шифрин се изложи със 17-о място в Лилехамер
3-то издание на KWU SENSHI Световна купа за аматьори предстои през юли във Варна
Само Тиери Анри е над Салах във Висшата лига
Голям шамар за Арсенал по пътя към титлата!
Б.Т.Р. ще премине през най-големите сцени в страната с Tour 2026
Хитовият турски сериал „Игра на съдбата“ тръгва премиерно от 1 април
Любовен хороскоп за април 2026
Какво се прави на Благовещение
Кой празнува на Благовещение
Нумерологична прогноза за 25 март
Все по-малко опасни отпадъци в контейнерите във Варна
Илияна Йотова: ИИ без нашите букви и без нашите думи е само мъртва машина
Двама състезатели на "Черно море" ще плуват на Multination в Чехия
Радев: Целта на „Прогресивна България“ е да поправи ужасните последствия от сглобките
Андрей Гюров: Дори Пътна помощ протестира за това, че се краде, а не се ремонтира
Борисов: Ние нямаме неизпълнено обещание
Първият космически кораб с ядрен двигател ще полети към Марс през 2028 г.
НАСА превзема Космоса: Агенцията с нови инициативи в посока Луната и Марс
Създадоха самопочистваща се тъкан, която не се нуждае от прах за пране
Краят на МКС: Ще се превърне ли станцията Axiom в мост към комерсиалния космос?
Метеор с тегло един тон избухна над Тексас, хиляди в Хюстън чуха звуковия удар
Товарният кораб „Прогрес-94“ се скачи с Международната космическа станция