Факт е, че обаждания има, но в моята практика те не са злонамерени. Така бившият член на ВСС Иван Димов коментира пред Нова телевизия дали е получавал нареждане кой да бъде назначен за прокурор или съдия.
„Такъв разговор с такъв тон никой с мен не е провеждал. Министрите имат нужда от информация и се консултират“, категоричен е Димов.
Иван Димов подаде оставка, след като се появи информация, че бизнесменът Красимир Георгиев, известен като Красьо Черния, срещу 200 000 евро осигурява между 8 и 13 гласа във Висшия съдебен съвет. В момента Димов е свидетел по делото срещу Красьо за лъжесвидетелстване.
„Година и половина след като се разрази този скандал, истината започва да излиза наяве. Случаят с търговията с влияние, касаещ Красьо Черния, е балон, който се пука. Лобирането във ВСС се извършва по съвсем различен начин и е абсурдно един обикновен човек да може да налага или да въздейства по някакъв начин, твърди Димов.
Той не отрече, че се е виждал с бизнесмена Красьо, но това се е случвало само веднъж.
"Кадруването се извършва много по-често от хора от системата, от министри, от депутати, но не и от хора, които нямат връзка със системата. Всекли член на ВСС има свой кръг от познати. Когато се е касаело за назначения, аз лично съм се допитвал до свои познати от съответния регион, ако не познавам човека. Търсил съм съдействието на народни представители, които познават своя регион и своите хора, но все пак в моята практика на мен никога не са ми казвали човек на някого да бъде назначаван", каза Иван Димов.
Димов твърди, че докато е бил член на ВСС, комуникирал както с министри от Тройната коалиция, така и с министри от ГЕРБ и е работил успешно с Гергана Паси и с Румяна Желева.
В началото на седмицата адвокатът на Красьо Черния – Христо Ботев, заяви, че прокуратурата е прекратила разследването за търговия с влияние.
Според прокуратурата производството за търговия с влияние е прераснало в обвинение за данъчни престъпления, което обаче не е свързано с лобисткия скандал, който избухна в средата на 2009 г.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Възходящата тенденция на Wall Street продължава
Канадски милиардер придоби близо 27% от издателя на списание Economist
Доналд Тръмп: Ние победихме, не беше честно Иран да блокира Ормузкия проток
Оскари 2026 – негласно, но ясно срещу надвисналите политически заплахи над киното
Европейските борсови индекси се покачиха въпреки опасенията около петрола
Акциите на луксозните компании са изправени пред най-негативните настроения от години
Иран към МААЕ: Снаряд падна до атомната електроцентрала в Бушехр
Минималната работна заплата в Гърция става 930 евро от 1 април
"Арсенал" пречупи "Байер", "Спортинг" с изумителен обрат срещу "Бодьо/Глимт"
"Реал" (М) и ПСЖ елиминираха английските "Ман Сити" и "Челси" от Шампионската лига
ЦСКА 1948 има класа и целта е Европа!
Пачки в Левски? Европейски лидер пожела Светльо Вуцов!
Африканска пародия: Отнеха титлата на Сенегал! Мароко стана шампион на хартия
Грохналият Ливърпул ще обръща Галатасарай
Ливърпул - Галатасарай
Барселона - Нюкасъл
Нумерологична прогноза за 18 март
Таро карта за 18 март, сряда
Дневен хороскоп за 18 март, сряда
Храни за късмет за пролетното равноденствие
Сила без фитнес зала: как да развиете мускулна маса
Отиде си Слава Рачева – гласът на Педя човек – лакът брада
Над 40 пешеходци във Варна са глобени за пресичане, докато използват мобилен телефон
Никой регион на Русия вече не е в безопасност от атаки на Украйна
Радев е поредният нов експеримент, който ще свърши като другите популистки проекти
Борят домашното насилие с ИИ: Ще предвижда дали жените са в риск
Гърци зареждат автомобилите си с по-евтино гориво у нас
Найден Тодоров: Културата не е фалирала, а инструментите, които ние ползваме, за да я формираме
Експерти: Можем да отглеждаме картофи на луната
Най-силната магнитна буря за последните два месеца ще удари Земята
Екипажът на „Тянгун“ излезе в открития космос: Монтираха защитни панели
Най-голямата слънчева електроцентрала в Китай неусетно преобразява пустинята
Разгадаха 2000-годишна тайна на египетските мумии благодарение на техния аромат
Предлагат нов метод за търсене на живот на екзопланети: Какъв е той