IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Сградата на СРС готова най-рано в края на годината

Лалов: Да се гарантира, че няма опасност за живота и здравето на хората

Методи Лалов, Снимка: БТА

Методи Лалов, Снимка: БТА

Председателят на Районния съд в София Методи Лалов категорично заяви, че сградата на бившето ГУСВ може да бъде използвана за съд най-рано в края на годината.

Това е констатацията, след като днес голяма част от администрацията и съдиите са били на оглед в помещенията, информира пресцентърът на съда.

Вчера министърът на правосъдието Зинаида Златанова и Методи Лалов изразиха различни мнения за това кога съдът може да се пренесе в новата сграда на бившето ГУСВ на бул. „Цар Борис III. 

 Според Златанова това е възможно да се случи скоро, а Лалов настоява, че са на лица редица проблеми, които да отложат преместването. 

Той  дори заяви, че е готов да си подаде оставката, ако съдиите са съгласни да се нанесат в сградата и ще остави на изпълняващия длъжността председател на СРС да подпише започването на процедура по нанасяне. 
 
След като посети сградата, той отчете няколко пропуски в строителството.

Макар мебелното обзавеждане също да е доставено и монтирано в голямата си част, все още предстои Министерство на правосъдието да изгради подземен паркинг, козирка и противообледителна система на покрива на сградата.

 
Предстои още да бъдат отпуснати 1,8 милиона лева, които са необходими за компютърно оборудване.

Следва обявяване на обществена поръчка, което отнема не по-малко от 3 месеца, и впоследствие доставка и монтаж на техниката, също в срок поне 3 месеца. 

 
Според Лалов остават за отстраняване около 10 процента пропуски, за които трябва да се намери експертно обяснение, което да гарантира, че няма опасност за живота и здравето на хората, които ще работят и посещават сградата.

В това число - сериозни напуквания на носещи стени и колони, както и течове в подземните помещения. 

 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата