IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Обвиняват управителка на фирма за непредумишлено убийство

Допуснала употреба на неизправна бормашина, довела до токов удар

Снимка: Архив Булфото

Снимка: Архив Булфото

Софийската градска прокуратура (СГП) е внесла в съда обвинителен акт срещу управителката на фирма Яна Иванова за причинена смърт при професионална непредпазливост, съобщиха от прокуратурата.

Тя е обвинена за това, че на 29 юли 2013 г., в с. Долни Лозен, в производствено хале, намиращо се в бившия стопански двор, като управител на фирма "Техно Фактори" ЕООД и работодател, поради немарливо изпълнение на задължгенията си, е допуснала ползването на технически неизправна бормашина. Това е довело до токов удар, причинил смъртта на Николай Трифонов.

Бормашината, на която работел Трифонов, била свързана към електрическата мрежа посредством тригнездов удължител, осигурен от Иванова в качеството й на управител на фирмата.

Разклонителят бил неправилно свързан, с неизправна система за защита, според изискванията за безопасност на труда. Иванова не е трябвало да допуска неговата експлоатация, смятат от обвинението.

При работата с бормашината настъпил токов удар, който довел до спиране на сърдечната дейност и дишането, и впоследствие - до смъртта на Николай Трифонов, работещ с машината, пише в съобщението.

По време на разследването са разпитани 12 свидетели, назначени са съдебномедицинска и техническа експертиза.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата