BGONAIR Live

НАТО зове Кадафи да се оттегли от властта

Външните министри на Алианса приеха декларация за либийския лидер

Външните министри на НАТО призоваха Кадафи да се оттегли. Снимка: Reuters

Външните министри на НАТО призоваха Кадафи да се оттегли. Снимка: Reuters

НАТО призова либийския лидер Муамар Кадафи да се оттегли от властта, предаде Франс прес, като се позова на текста на декларацията на външните министри от Алианса, заседаващи в Берлин.

"Ние подкрепяме постигнатото на първата среща на контактната група, състояла се вчера в Доха, и се присъединяваме решително към отправения призив към Кадафи да се оттегли от властта, както и да поеме твърд ангажимент да прилага резолюции 1970 и 1973 на Съвета за сигурност на ООН", подчертават външните министри.

С този призив НАТО потвърди позицията, изразена от контактната група за Либия на състоялата се вчера среща в Доха.

Основната цел на контактната група, в която участват около 20 държави, в това число и страни членки на НАТО, е да координира политическите инициативи в подкрепа на многонационалната военна операция срещу либийския режим, започнала на 17 март с мандат от ООН.

(БТА)

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата