BGONAIR Live

Армения и Азербайджан спират огъня от полунощ

Арменското външно министерство публикува съобщението

Снимка: БГНЕС

Снимка: БГНЕС

Армения и Азербайджан са се споразумели за хуманитарно примирие в зоната на нагорнокарабахския конфликт от полунощ тази вечер, предаде ТАСС, позовавайки се на съобщение на арменското външно министерство, публикувано на сайта на ведомството.

Азербайджанското външно министерство потвърди постигането на споразумение.

Решението е взето след изявленията на президентите на Франция, Русия и САЩ, представляващи страните съпредседателстващи Минската група на ОССЕ от 1 октомври 2020 година, заявлението на съпредседателите на групата от Минск от 5 октомври и в съответствие с московското изявление от 10 октомври 2020 година, се казва в комюникето на външното министерство в Ереван. (БТА)

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Свят
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата