Израелският специалист по лечение на разширени вени д-р Яир Галили работи вече шеста година в България и е помогнал на над 1500 български пациенти.
Методът, който лекарят прилага - „Склеротерапия под ултразвуков контрол” е най-доброто, измислено и доказало се досега за справяне с венозни проблеми. За усвояването на този метод д-р Галили е специализирал две години в САЩ и досега има извършени над 30 000 процедури на пациенти от Израел, САЩ, Западна Европа.
Методът не е прилаган досега в България от български или чуждестранни специалисти и не е идентичен с обикновената склеротерапия, която има недостатъци, подобни на оперативните.
Израелският специалист споделя, че до неотдавна общоприетото лечение на разширени вени е било единствено посредством оперативна намеса, при която се изважда болната вена заедно с нейните разклонения.
Три нови методики се появяват през последните години, като сред тях категорично най-успешната, безболезнена и преди всичко подходяща за всички проявления на заболяването е единствено „Склеротерапия под ултразвуков контрол“.
Другите две – лазерна аблация и радиофреквентна терапия, са вариации на изгаряне по дължината на цялата вена. Силно болезнени са заради високата температура по време на манипулацията, изискват местна упойка по хода на цялата вена и не са в състояние да отстранят проблема окончателно и в пълен обем.Също така двете методики не могат да третират подкожни вени с малък диаметър, а когато варикозните вени са силно извити, на практика е невъзможно да се прокара фиброоптичното влакно, което допълнително налага и друго лечение.
При метода, който прилага д-р Галили - „Склеротерапията под ултразвуков контрол“ не се налага никаква анестезия.
Преди и след лечение по метода, прилаган от д-р Галили
Предимствата на метода са безспорни и правят лечението най-доброто в момента за всички видове проявления и усложнения на венозните заболявания. Най-голямата полза е успеваемостта - над 95%. Друга основна характеристика е безболезнеността. Манипулацията е преминава без никаква болка, а след 2-минутен преглед и още по-бърза инжекция, пациентът става от леглото и поема към всекидневните си ангажименти. Напълно се лекуват дори изключително тежки форми на болестта, които при останалите познати методи се определят като безнадеждни и се предлагат палеативни средства като обезболяващи кремове или превръзки.
За прилагане на метода огромна роля играе прецизната работа на ултразвука в ръцете на опитен сепциалист и добрата преценка на лекаря за количеството вещество необходимо за всеки конкретен случай. Именно те гарантират лечение без рецидиви и правят метода най-малко рисков.

Какво споделя д-р Галили за себе си и практиката си:
"В Израел работя в държавния медицински институт „Мор”. Съдов хирург съм по професия, а методът усвоих по време на двугодишна специализация в САЩ.
"Излишно е да ви убеждавам, че зад една петсекундна инжекция се крият сериозни знания, дългогодишно обучение и практика. Когато бях поканен в България през януари 2010 демонстрирах метода пред много български колеги – съдови хирурзи. Продължавам да го показвам на лекари от всички специалности, обяснявам най-подробно какво се случва, защото всеки медик трябва да знае кои са скритите и явните проявления на заболяването, за да насочва пациентите към правилния лекар. Преди да видят какво и как се случва много колеги са скептични и резервирани. Но след видяното започват безрезервно да изпращат свои близки и колеги.
Би било чудесно, ако повече лекари у вас и по света усвоят този метод, защото той наистина работи и така повече страдащи ще могат да се възползват от неговите предимства. Въпреки голямата ми практика и аз самият продължавам да се изненадвам от неочаквано бързите резултати при наистина тежки състояния. Нерядко и при тях една манипулация се оказва достатъчна за пълно излекуване.
Понякога идват пациенти, които са били уверявани, че проблемът им е венозен и налага операция, а прегледът показва, че симптомите им са резултат от други заболявания. И ние ги насочваме към съответните специалисти. Интересно е също, че имам много пациенти сред българите, живеещи в чужбина, дори в САЩ, които след разкази на близки, решават да ми се доверят и идват в България. За жалост около 40% от хората по света страдат или са наследствено предразположение към проблеми с вените. За тях силно препоръчвам още при първите симптоми да потърсят компетентно мнение, за да си спестят страданията и усложненията, до които болестта неизбежно води."
За допълнителна информация и записвания за 2,3,4 и 5 април може да позвъните в МЦ „Епика“, тел. 02 820 38 55
02 820 38 55, 0879851557, 0879853557, dr-galili-bg.com. В клиниката има възможност за преглед с високоспециализиран доплеров апарат и разяснения от български специалист по венозни заболявания преди записване при д-р Галили.
МЦ Епика е насочен предимно към предлагане на най-новите изобретения и постижения на израелската наука и медицина. Уникалният медицински апарат Белаконтур /bellacontour-bg.com/ успешно, безболезнено, здравословно и трайно лекува затлъстяване и премахване на целулит. Друго революционно изобретение на научен екип от Израел слага край на проблема с диабетната пета и всякакви видове трудно-зарастващи рани. Уредът BRH е на разположение на българските пациенти от началото на месец декември.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Шнабел: ЕЦБ трябва да повиши лихвите през юни дори ако има мирно споразумение с Иран
Южнокорейският индекс Kospi достигна нов рекорд на фона на смесена търговия в Азия
Министърът на туризма очаква летният сезон да бъде сходен с миналогодишния
Никола Бакалов: Облигациите за 310 млн. евро са знак за доверието на международните инвеститори към Fibank
Мирното споразумение с Иран може да отнеме няколко дни, САЩ извършиха нови удари
Ford рестартира програмата си за Европа със седем нови модела
Криза в яслите: Недостигът на медицински сестри може да закрие стотици места в София
Георги Първанов: България вече не е страна за ниски заплати
Мирът като фасада: Защо САЩ и Иран едновременно преговарят и се нападат
Демерджиев: Не можем да си позволим повече да губим животите на нашите деца
Изненада: Лидер на Ливърпул е пред трансфер в Ювентус
Лидерът на Лудогорец стана "Футболист на Футболистите" в България
Важна новина за ЦСКА и Австрия
Левски размаза ЦСКА: „Сините“ отвяха "армейците" с 8 милиона
Тайсън Фюри и Златан Ибрахимович готвят сензационна покупка на клуб от Англия
Африканци разкриха истината около Ето'о и ЦСКА
Цветове и графити: Louis Vuitton представи круизната си колекция за 2027 (+Снимки)
Задължителни подавки за Черешова задушница
5 прически с минимална поддръжка
Как да разширим малкото жилище – идеи със сгъваеми мебели
Как да преговаряте за заплатата си, ако сте на средна възраст
Генетикът д-р Балабански: Човек не може да избяга от гените си, но има начини да удължим живота си
Ето къде няма вода във Варна днес
Трагедия край Варна! Мъж се блъсна и изгоря в автомобила си
Варна отбелязва Световния ден без тютюнопушене с поредица от инициативи
Горещата вълна във Франция взе седем жертви, пет от тях удавяния
Руски медии твърдят, че България е отказала виза на журналисти за европейско по художествена гимнастика във Варна
Нарушиха желязно правило в емблематична зала в Париж заради Лили Иванова
Доказано: Хората наистина имат „трето око“ и ето къде се намира то
„Дронове глухарчета“ могат да картографират подземните лавови тунели на Марс
Ще ни позволи ли медицината да „надхитрим смъртта“?
Откриха суперземя в орбита около близко до нас червено джудже
Меркурий се е сдобил с цялата си вода само за един ден
Подводен вулкан в Тихия океан промени разбиранията за формирането на земната кора