Спортният талант на "Еврофутбол" Димитър Исаев се завърна в басейна с покрит норматив за Световно и Европейско първенство по скокове във вода. След близо 13-месечна пауза заради контузия 21-годишният столичанин се класира на 9-о място на Открития шампионат на Италия на 3-метров трамплин с 349,50 точки.
Биатлонистите ни закриха сезона с държавно първенство на Белмекен. Спортният ни талант при дамите Даниела Кадева (Банско) спечели един златен и два сребърни медала. Първото място завоюва на 12,5 км., а сребърните отличия са в спринта и на 10 км.
На 10 км. при мъжете Антон Синапов е 3-ти, а на 12,5 км преследване взе сребъро. Друг талант – Димитър Герджиков, е с бронз на 15 км.
Спортният талант в леката атлетика и параолимпиец Християн Стоянов се окичи с бронзов медал от 4-то издание на маратона на Стара Загора. Той финишира за 33,17 мин на 10,55 км., което е с около минута по-добро постижение от резултата му от миналата година. Преди него финишираха Йоло Николов и Иво Балабанов.
Медийни партньори на програма "Спортни таланти" са: сайтовете actualno.com, offnews.bg, sportlive.bg, blitz.bg, viasport.bg, bgsprint.com, bgathletic.com, ngobg.info, thestarstribune.bg, dir.bg; вестниците "Труд" и "Еврофутбол"; агенциите КРОСС, Пик и БГНЕС, както и радиата Дарик радио и БНР. За поредна година подкрепа ни оказва и Националната спортна академия "Васил Левски”.
Програма "Спортни таланти" е част от "Печелиш и помагаш" – проектът на "Еврофутбол" за корпоративна социална отговорност. Програмата се реализира от 2012 г. насам в партньорство с Фондация "Работилница за граждански инициативи" и цели да подпомогне развитието на следващите поколения спортисти на България.
До момента по програмата са подкрепени 186 спортисти, като някои от тях два или три пъти. Предоставените средства от 2012 година до края на 2018 г. са на стойност близо 800 000 лв.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Dow Jones вече е на позитивна територия за 2026 г.
България повдигна въпроса за дерогацията за "Лукойл Нефтохим" пред САЩ
Каква е ролята на „Артемида II“ в космическата надпревара с много играчи
Тримесечните продажби на Mercedes спадат заради проблемите в Китай
Samsung инвестира 4 млрд. долара в завод за чипове във Виетнам
Володимир Зеленски: Докато имаме пари и оръжия, ще отговаряме на руските удари
Защо социалните мрежи са по-опасни за младите шофьори от алкохола?
Задължителните храни за трапезата на Великден
Козунак без месене с локум и ядки за Великден
Жените зодии, които могат да усещат енергията на партньора си
Удар по Тотнъм, важна фигура пропуска остатъка от сезона
Осма поредна победа на Вила в Европа
Хулио Веласкес каза как ще направи Левски шампион
Защитник заряза бившата на Балотели + СНИМКИ
От Арда скочиха: Червеният картон помогна на Левски
Вили Вуцов изригна: 100 години след маймуните сме
Днес е Велики петък!
Поверия за Разпети петък
Дневен хороскоп за 10 април, петък
Италиански козунак със стафиди
Великденска салата с пъдпъдъчи яйца
Обичаите на Велики петък
Илиан Илиев: Футболистите показаха желание да променим нещо
Тръмп: Оптимист съм за мирно споразумение с Иран
Светкавица удари самолет край Варна
Етно-джаз концертът „Посока" на Калина Андреева гостува във Варна
Как да запазите младежкия вид на кожата около очите
Черно море спря серията на Лудогорец и се доближи на точка от петото място
Има опасност за астронавтите от „Артемида II“ при навлизане в земната атмосфера
Китай тества технология за отклоняване на опасни астероиди
Откриха гигантски „океан“ до черна дупка, трилиони пъти по-голям от земните
Китайски учени пробиха най-дълбокия лед в Антарктида: Откриха древно езеро
Удари по Луната: Екипажът на „Орион“ видя нещо уникално
Мисия „Артемида II“: 7 любопитни факта за екипажа, полета и пътуването около Луната