Пощенска банка въведе още по-атрактивни условия по своите жилищни кредити и стартира специална инициатива "месец на жилищното кредитиране”, която ще се проведе в рамките на месец октомври. Клиентите ще могат да се възползват от отлични условия за финансиране, като спестят до 700 лева от първоначалните си разходи, свързани с кредита, съобщиха от банката.
Инициативата се провежда за четвърта поредна година, като стартът ѝ е съобразен с нагласите на потребителите и с традиционно завишеното търсене на жилищни кредити именно в последното тримесечие на годината.
„Покупката на жилище е важен етап от живота, който изисква добро планиране и избор на най-подходящото решение за кредитиране. Стремежът ни винаги е бил да сме максимално полезни на нашите клиенти при покупката на техния нов дом.Знаем, че те търсят индивидуален подход, повече сигурност и добра консултация при вземане на решение за дългосрочна инвестиция, каквато е жилищният кредит. Затова внимателно следим техните очаквания и се стремим да им предоставим най-подходящотоза тях финансово решение, съобразено с конкретните им нужди и предпочитания, което да им позволи да реализират мечтата си за нов домоще сега, без да отлагат плановете си във времето“, коментират от Пощенска банка.
Финансовата институция предлага на клиентите си възможност и за допълнителни отстъпки – без такса за оценка на кредитоспособността, без първоначални такси при рефинансиране на външни задължения, възможност за избор между уникалния за пазара „Супер жилищен кредит“ с фиксиран лихвен процент до 30 г. или жилищен кредит с плаващ лихвен процент за целия срок на кредита, погасяване на равни или намаляващи месечни вноски и др. Кредитът е в размер до 500 000 лева и може да се използва за покупка на жилище или за рефинансиране на съществуващ жилищен кредит, като размерът на финансиране е до 85% от пазарната оценка на обезпечението.
За първите 8 месеца на 2020 г. експертите на Пощенска банка отчитат ръст от 11% в средния размер на кредита, който достига до 72 300 евро. Освен по-големия среден размер на кредита, през 2020 г. се увеличават и запитванията за жилищен кредит с 13% спрямо тези от 2019 г. Най-активно продължава да е търсенето на жилища в София, Варна и Пловдив, които формират около 80% от новите заявления за ипотечен кредит в банката.
Анализът показва още, че най-често от възможността за жилищен кредит се възползват хора с висше образование, на възраст между 30 и 40 години и с доходи над средните за страната, които предимно търсят да закупят тристайни апартаменти, монолитно строителство. През първата половина на 2020 г. се регистрира и ръст с близо 15% в средния нетен месечен доход на кредитоискателите спрямо същия период на миналата година.
Данните на финансовата институция показват и още една тенденция – все повече клиенти търсят финансиране онлайн. Иновативните дигитални услуги на Пощенска банка – апликацията EVA Postbank и чатботът EVA във Facebook, добиват все по-голяма популярност сред клиентите, като за първите два месеца от стартирането на услугата за безплатни онлайн консултации за жилищен кредит през мобилното приложение ЕVA Postbank, то е използвано над 3200 пъти и през него са реализирани около 2000 жилищни консултации.
EVA e „провела“ над 4200 разговора и е осигурила над 300 консултации с клиенти с функцията „Livechat“.Освен това клиентите на Пощенска банка могат да се възползват и от възможността да заявят онлайн лесно и удобно жилищен кредит през сайта на банката.
Жилищните кредити се предлагат в офисите на банката, както и в специализираната мрежа от близо 30 центъра за жилищно кредитиране в цялата страна. В тях клиентите могат да получат професионална консултация за ипотечните продукти и процеса на кандидатстване, персонално изготвена оферта и гъвкави решения за ипотечно кредитиране, съобразени с техните нужди. Допълнителна информация за жилищните продукти на Пощенска банка можете да научите на www.postbank.bg, чрез консултация с мобилен банков експерт, в мобилното приложение ЕVA Postbank или по телефон на кратък номер *7224.

Новото място за многомилиардни инвестиции е точно над главите ни
Войната в Иран променя облика на световната авиация
Купувачите и строителните компании в САЩ изглеждат готови за примирие
Кадър на деня за 4 април
МВФ призова Японската централна банка да продължи да повишава лихвите
Питбул нахапа две деца в Бургас, съсед и полицай ги спасиха
Четири зодии ще получат съдбоносен знак от Вселената на 5 април
Нови правила за дизеловите мотори в САЩ
Захарова: Зеленски е кукла на конци на Запада и няма да си тръгне сам
НА ЖИВО: Берое - ЦСКА 0:3, червените гледат към победата
Левски продава Сангаре. Ал Файха вади милиони за тарана
Томаш провали ЦСКА, а сега гледа към друг топ отбор
Край на черната серия! Гьоз-гьоз на Мъри Стоилов пак гази
Ще има ли ново уволнение? Критични дни за Христо Янев и ЦСКА
Тодор Батков с мнение за критиците на Борислав Михайлов
Дневен хороскоп за 5 април, неделя
Задължителни ястия за Цветница
Седмична нумерологична прогноза за 6 – 12 април
Ярко настроение в маникюра (+Снимки)
Любовен хороскоп за 6 – 12 април
„Майка на костите“ от Илария Тути
Питбул нахапа две малки деца в Бургас
Спартак ще играе за бронза в турнира за Купата на България по хандбал
Илиан Илиев определи групата на Черно море за мача със Славия
Спартак (Варна) с тежка загуба от Ботев в Пловдив
Тръмп към Иран: Имате 48 часа за споразумението
Ердоган и Зеленски проведоха важна среща в Истанбул
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация
Космическите центрове за данни на Илън Мъск може да се окажат провал
Алхимия в недрата на Земята: Учени откриха „кухнята“, в която се готви злато