Кандидатът за президент на ПП Глас Народен Светослав Витков е категоричен, че вече е започнало пробуждането на нацията ни, а политическите месии са за еднократна употреба.
Ето какво казва Витков:
В българската политика имаше един неписан закон, че за да станеш президент, зад теб трябва да стои голяма партия… Хубавото е, че днес този принцип донякъде е разрушен, предвид общественото неодобрение към партиите на статуквото. Затова и кандидатите на ГЕРБ, БСП и ДБ се регистрираха с инициативни комитети. Един вид са независими. Да, ама не са! Както казва руския прототип на „Продължаващите Промяната“ Остап Бендер: “Уважаеми Дами и Господа, ледът се пука!”… През 10-годишния ми дълъг и трънлив път в българската политика, днес се радвам, че започва пробуждане на нацията, което вярвам, че ще продължи.
На тези избори, вероятно, отново ще имаме президент с партия на статуквото зад себе си, но мисля, че това са последни президентски избори по този тертип.
И най-хубавото на политическата криза е, че “новите месии” са за еднократна употреба. Говоря за ДБ, “Мутри вън”, ИТН и за ПППП… Все по-трудно ще е на политическите стратези, опитващи се да задържат статуквото и облагите от него, да вадят на всеки нов избор и нов месия.
Народът ще схване хитрината и все по-малко ще се връзва на такива “спасители” и все по-често ще му се налага търси държавници, а не медийно и финансово натрапени политици.
Вярвам, че този ден не е толкова далеч и процеса на пробуждане, осъзнаване и непоносимост на българите към политици и партии, които се стремят да запазят статуквото на социалистическото ни минало, ще продължи.
Защото ние не сме излизали от соца и дори тези, които днес се зоват демократи, са синове и дъщери на БКП партийци.
P.S. Само на мен ли ми е странно, че тъй наречените “Партии на промяната” като ИТН, ПППП и “Мутрите вън” подкрепят кандидат за президент на БСП? Това говори много и за партийните им цели…
Купуването и продаването на гласове е забранено!
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Инфлацията в Швейцария се ускорява за първи път от пет месеца
Arm се включва в надпреварата в роботиката с нов отдел за физически AI
Въпреки климатичните програми реална промяна в ежедневието на хората липсва
Как Китай изпревари ОПЕК+ като основен фактор за цената на петрола
Азиатско-тихоокеанските пазари приключиха сесията предимно на червено
Застрахователите очакват през 2026 г. системата "бонус-малус" със сигурност да заработи
Прави ли еврото пътуванията в Европа по-лесни за българите?
Покупката на електронна винетка става бързо и лесно през My Fibank
МОН се отказва от интегрирания формат в НВО, остава само математиката
Финансов експерт предупреждава: Моментът не е за инвестиции в злато и сребро
Внимание покрай еврото: Нови онлайн измами дебнат парите ни
Икономист: Таваните на надценките няма да решат проблемите с цените
Байерн е гладен и следващите дни ще решат целия сезон
И Бенфика ли ще го изгони? Моуриньо плюе играчите си
Мой Пара напусна Септември заради испански слабак
Зографски след историческия скок: Липсваше ми стабилност!
От страх: Сабаленка реши да скатава през новия сезон
Синът на Зидан счупи 30-годишен рекорд
Зимни бюти съвети: как да не „изсъхнем“ през зимата
5 десерта без захар и без печене
Рози от салам – вкусна декорация за мезе
Какво се прави на Бабинден
5 неща, които психотерапевтът няма да ви каже
Нумерологична прогноза за 8 януари
Зверско убийство в крумовградско село
Община Варна възложи обработването на основните улици и булеварди срещу заледяване
НВО по математика в 7 клас няма да включва задачи с елементи от природните науки
Температурата във Варна спадна рязко за 2 часа
Спасиха двама работници, бедстващи на багер заради повишеното ниво на река Арда край Хасково
Двама души получиха шанс за нов живот след донорска ситуация
НАСА се готви за две излизания в открития Космос
Видео показа странен кратер на Марс във формата на пеперуда
Инструмент на МКС наблюдава непознат феномен на 88 км над Земята
Под пустинните пясъци на Южен Египет откриха византийски манастир
Британски учени с революционно откритие за живота след смъртта