Талантливи студенти от различни специалности на Университета за национално и световно стопанство (УНСС) ще имат възможност да преминат през редица специализирани практически обучения с лектори от А1. Програмата А1 Бизнес академия е част от дългосрочното партньорство между А1 и УНСС. Тя има за цел постигането на по-добро взаимодействие между бизнеса и академичните среди в името на изграждане на практически знания и умения у младите хора, стартиращи кариерния си път.
За да кандидатстват за А1 Бизнес академия, възпитаниците на УНСС трябва да са между 2 и 4 курс или в магистърска програма и да попълнят кратка регистрационна форма. Крайният срок за кандидатстване е 13 февруари, а обученията ще започнат в началото на март.
„Създаването и изграждането на добре подготвени, знаещи и можещи професионалисти е обща цел за бизнеса и академичната общност и причината за съвместната програма, която стартираме днес с УНСС. За нас в А1 подкрепата за младите хора на старта на кариерния път е дългосрочна кауза и ще се радвам да продължим да развиваме тази инициатива и занапред,“ заяви Миглена Узунова-Цекова, старши директор „Човешки ресурси“ и член на Лидерския екип на А1 България.
„Приоритет за нас е обучение, тясно обвързано с бизнеса. Чрез такива партньорства изграждаме мрежи за споделяне на опит, информация и мнения и имаме традиция в тази област. Правим всичко това, за да имат нашите студенти повече възможности за кариерно развитие“, коментира ректорът на Университета за национално и световно стопанствопроф. д-р Димитър Димитров.
В рамките на програмата, която ще продължи до май 2022 година, експерти на А1 в сферата на маркетинг, финанси, управление на човешките ресурси, икономикаи търговия ще преподават на студентите в четири направления. Участниците в направление „Финанси“ ще научат повече за работата в сферата на счетоводството и по-конкретно в областта на приходи и разходи, финансови отчети и контролна среда, а тези в „Маркетинг“ ще могат да придобият практически умения за инструментите на маркетинговата стратегия за изграждане на успешен бранд в дигитална среда, дигиталната реклама и развиване на бранда в социалните мрежи.
За студентите, които проявяват интерес към „Управление на човешките ресурси“, обученията ще са насочени към развитие на работодателска марка, привличане на таланти и изграждането на програми за развитие и обучение. В направление „Икономика/Търговия“ експертите от А1 ще споделят ценни съвети за спецификата на ICT бизнеса, малкия и средния бизнес и големите индустриални решения.
Обученията и в четирите направления ще включват теоретична част и практически задачи. В допълнение, участниците ще преминат и през редица тренинги за социални умения, които да подпомогнат кариерното им развитие, като „Ефективна комуникация“, „Презентационни умения“, „Емоционална интелигентност“ и др. При покриване на критериите за завършване участниците получават специален сертификат за успешно приключване на програмата.
ай-добре представилите се участници в А1 Бизнес академия ще получат покана да се включат в Лятната академия на А1, както и допълнителни награди. По време на Лятната академия участниците имат възможността да придобият реален опит в бизнес среда, като работят по приоритетни за компанията проекти. В периода от юли до септември те ще могат да работят под ръководството на ментор и да натрупат ценни знания и умения.

Реал Мадрид обмисля да се отвори за външни инвеститори
Европейските страни предложиха промени в плана на САЩ за Украйна
Кадър на деня за 23 ноември
Петкова: Планираният в Бюджет 2026 ръст на заплатите в администрацията е най-ниският от 2022 г.
Американците се тревожат не само за разходите, но и за работните си места
Лъскави небостъргачи променят Братислава до неузнаваемост
Времето днес: Постепенно се затопля, дъждът спира
Хороскоп за 24 ноември: Време за промяна за зодиите
Здравословни начини да се справим с ревността във връзката
Хляб с квас или мая - какви са предимствата и недостатъците
Георг Георгиев: Политическо бездействие минира РСМ в ЕС
Спортът по телевизията днес, 24 ноември
Мачовете по телевизията, днес 24 ноември
Корто музо! Милан излъга Интер 1:0 и излезе втори
Скандален гол спаси Реал от резил в Елче
Левски мачка, а Лудогорец го връщат в играта за титлата
Сензационно: Ще се завърне ли Юрген Клоп начело на Ливърпул?
Днес е Света Екатерина!
Запечено сирене бри със сладко от череши по рецепта на Марта Стюарт
Сушени череши – за добър сън и повече антиоксиданти
Дневен хороскоп за 24 ноември, понеделник
Седмичен хороскоп за 24 – 30 ноември
5 зодии с късмет в любовта в последната седмица на ноември
В 93% от случаите за катастрофите у нас е виновен шофьорът, пътната обстановка няма вина
Зимата идва: Как да подготвим автомобила си за сняг?
Светогледът на Тръмп: Циничен, егоистичен и алчен
Кога да украсите коледната елха, за да привлечете просперитет или защита от проблеми?
ChatGPT води до усвояване на по-повърхностно знание
Изключителни темпове и мащаби на загуба на лед при ледника Хектория
От НАСА предупреждават: Големите американски градове потъват
Пилот на United Airlines: Самолетът бе ударен от космически отпадъци
Съществуването на НЛО „вече не е под въпрос“, твърди американски режисьор
Спорите на мъха оцеляват 9 месеца в космически вакуум
Морските костенурки притежават мистериозна суперсила