Вече осем години СофтУни предлага качествено, достъпно и практически насочено образование в сферите на програмирането, дигиталния маркетинг и дизайна. Хиляди хора всяка година стават част от програмите в преследване на перспективна реализация в едни от най-обещаващите сфери. По повод предстоящия старт на цялостната програма по дизайн, криейтив и визуализация, ви представяме мнението, което курсистите са сформирали за програмата. Всеки от тях е бил част от обучителна пътека по избор и днес вече се развива успешно в областта на графичния дизайн и криейтива.
Какво представлява SoftUni Creative?
SoftUni Creative е инициатива на СофтУни, фокусирана върху областта на дизайна и визуализацията. Създадена през 2017 година, днес част от обучителните пътеки са били над 25 000 души, а над 36 хиляди общо са преминали през разнообразието от отворени курсове.
Цялостната програма по дизайн и криейтив е подходяща за хора с никакъв или минимален опит в областта на графичния дизайн. Тя е систематичен начин за придобиване на знания и практически умения от хора, които тепърва започват своя творчески кариерен път, както и за всички, които желаят да сменят сферата си на развитие. Обучителните пътеки са фокусирани върху най-перспективните сфери – графичен дизайн и UX/UI. Освен това са със силна практическа насоченост, което позволява на курсистите да развият експертни способности до края на избраната пътека.
Каква е структурата на програмата?
Структурата на програмата е последователна и всеки курс надгражда уменията, придобити в предходния. Започва се с безплатен курс Design Basics, който позволява на любопитните да проверят това ли е областта, в която искат да се развиват занапред. Design Fundamentals залага на развитието на практически умения в работата с най-популярните софтуери за графичен дизайн. Сред изучаваните програми са и Photoshop, и Illustrator, наред със софтуера, използван за UI и UX дизайн.
Последната стъпка към придобиването на професия са професионалните модули, които осигуряват умения и знания на ниво експерт. В края на цялостната пътека, курсистите получават и диплома, освен сертификатите за
проведени курсове.
Какво споделят курсисти, завършили програмата на SoftUni Creative?
Хора с всякакъв предишен опит са били част от програмата на SoftUni Creative. По повод предстоящия старт на новото издание, споделяме какво смятат курсистите за обученията:
„Завърших Европеистика, но междувременно с това реших да намеря нова посока в развитието си и затова завърших програмата на SoftUni Creative. Търсех и възможност да изразявам себе си, чрез нещата, които правя. За SoftUni вече имах положителни отзиви от съквартирантката ми, която завърши програма по маркетинг там, така че това улесни избора ми. Малко след като започнах програмата, започнах и стаж, на който имах възможност да се занимавам с UI Design и Service Design. Смятам, че програмата беше един от основните фактори, които ми помогнаха в намирането на работа и освен това и в изграждането на една по-голяма представа за свързаността между различните сфери на дизайна. Беше страхотна възможност да уча и да работя едновременно това, което харесвам.“ Глория Русенова, Lead Experience Designer/UX Researcher
„Причината да избера SoftUni е системата на обучение, която предлагат, която включва практически-насочени курсове, и лекторите, които ни обучават, които са на високо ниво в сферата, с която се занимават и изключително богат опит, който с готовност споделят с курсистите. Най-важното, което ми остана като впечатление, е, че имаме възможност да се докоснем до реални проекти, които лекторите ни представят. Също така в рамките на обучението се научаваме как да започнем да изграждаме дизайн от самото начало до неговия финален вид. Друго, което ми остави много добро впечатление, е, че ни учат как да работим с реални клиенти и как да им презентираме нашата работа по най-правилния и добър начин. Материалите са много добре структурирани и навлизаш постепенно в цялото обучение. Всяко едно е навързано със следващото.“ Радостин Методиев, Graphic Designer
„За пръв път чух за SoftUni Creative около 2017 година, но едва през 2019 година реших да се запиша. Тогава никоя друга алтернатива не предлагаше такъв екип от преподаватели. За мен беше изключително интересно и полезно да имам възможността част от водещите специалисти в страната да ми преподават своите практически умения, докато в университета дългогодишни професионалисти и художници ме обучаваха да рисувам и да създавам добри визуални продукти. За мен най-важна беше възможността водещи специалисти да ми преподават най-ценните си трикове, които ползват ежедневно, както и да издават "тайните от кухнята", защото най-добре се учи чрез опит.“ Теодора Гигова, Junior Graphic & Web Designer
„Научих за Softuni Creative още при стартирането на първата програма. Доверих се на тях заради предишния им опит с обученията по програмиране. Имам дузина приятели, които са завършили като програмисти и в момента работят по професията благодарение на Softuni. Изключително съм впечатлен от цялостната програма и най-вече, че преподават хора, които са водещи в сферата от години и са собственици на големи агенции. Тук успях да усъвършенствам своя процес на работа и да го разделя на фази. Те ми помагат да започвам всеки проект систематизирано и да го приключвам с много по-малко корекции от страна на клиентите. Работя като brand designer на свободна практика вече от 2 години. Комплексната програма по дизайн на SoftUni Creative ми помогна да разширя своите знания, което ми помогна изключително много в това да координирам процеса по изграждането и развиването на даден бранд в много по голям аспект. Освен изграждането на визуалната идентичност, мога и да задълбая в създаването на стратегия за социалните мрежи и промотирането и дигитално и физически, чрез създаването на маркетингова кампания. Портфолиото ми се разшири с още няколко ценни проекта.“ Недко Боянов, Brand Designer
Започни безплатно
Всички успешни курсисти в SoftUni Creative имат едно общо – дали са си шанс с безплатния курс Design Basics. Като първото стъпало в цялостната програма, той е чудесен начин всеки колебаещ се да разбере дизайнът ли е сферата, в която иска да се развива, независимо от предишен опит и образование.
Курсът осигурява необходимата основа, върху която всеки начинаещ дизайнер да стъпи и да надгражда. Продължавайки напред в цялостната програма, всеки курсист развива широк спектър от практически умения и способност за професионална работа с необходимия софтуер. От програмата можете да излезете с професия, която да помага за реализацията ви в едни от най-обещаващите сфери днес, а летящият старт е възможен и лесен.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

ЕС преразглежда правилата за собственост на авиокомпаниите, което застрашава сделката за easyJet
Окончателно: Парламентът одобри по-високи осигурителни прагове от август
Унгария разследва сделката с BYD, след като бивш министър се присъедини към концерна
Фосилите от динозаври - новият трофеен актив?
Икономиката на Испания може да спечели до 4 млрд. евро от победата на Мондиал 2026
Европейските акции достигнаха двуседмичен връх заради скока на цените на петрола
Дете се удави в басейн на хотел в Слънчев бряг
Ограничават ТИР-овете по "Тракия", "Струма" и Кресненското дефиле през уикенда
Централна емисия
Парламентът каза "да" на бюджета на ДОО, но дебатите за майчинството продължават
Протести и подписка срещу разполагането на американски самолети в авиобаза "Безмер"
Израелски защитник на Лудогорец: Фаворити сме срещу Апоел, но трябва да си свършим работата
НА ЖИВО: Левски - Университатя Крайова - СТАРТОВИ СЪСТАВИ
Цварц се закани на Карабах: Ще покажем класата ни
Янев коментира бъдещето си, Джеймс и мача с Карабах
Никола Цолов каза кога очаква да дебютира във Формула 1
Лапорта е горд с новите световни шампиони от Барса
Трапезата за 25 юли – Света Анна
Женски хороскоп за август 2026
Ярки цветове и архитектурни кройки от Mugler за есен/зима 2026–2027 (+Снимки)
Лесни ястия с 5 съставки за отслабване
5 рецепти за туршия с краставички
"Френско подпъхване" – лесен начин да освежите визията
33 000 души на година губим заради мозъчни заболявания
Нова ваксина срещу фентанил може да защити от опасни синтетични вещества
Д-р Елена Домусчиева: Хроничната венозна болест не бива да се подценява
ЕМА одобри първото лечение за невроповеденчески симптоми при синдром на Рет
Д-р Анастасия Коркова: Плуването може да доведе до отит
Йога по време на бременност и кога е подходяща
Западна медия: Радев е атлантик, управлението му е прагматично с привидна противоречивост
Разузнавателен самолет на САЩ е засечен над Черно море
Все по-малко млади мечтаят да бъдат шефове
Американското военно командване в Европа излезе с изявление за България
Какво ще е времето утре?
Черно море пусна билетите за дербито в продажба