Тази Коледа най-желаните подаръци са технологичните, показва непредставително проучване сред 2 146 потребители на A1. За втора поредна година 5G смартфоните са най-желаният подарък (58%), а веднага след тях се нареждат смарт телевизорите с 12% и таблетите със 7%.
Смартфоните, които не поддържат мрежите от пето поколение, са желан подарък за едва 7% от анкетираните. Именно поради тази причина телекомът е включил широк избор от 5G устройства, които поддържат 5G ULTRA сред коледните си предложения. Като изключим технологичните подаръци, най-очакваните традиционни изненади са екскурзията (15%), парфюм (9%), друга черна техника (8%), парите в брой, бялата техника и книгите с по 7%.
Тенденцията е същата и по отношение на подаръците, които потребителите планират да направят. Най-честият подарък тази година ще бъде 5G смартфон (52%), играчки (15%), дрехи (14%), смарт телевизор (12%), парфюм (12%), книга (11%) и 4G смартфон (9%).
Проучването показва, че настоящата седмица се очертава като най-натоварената за търговците: 37% от анкетираните ще закупят подаръците в периода 1-11 декември, 28% ще изчакат следващата седмица (12-18 декември), а 19% ще оставят пазаруването за седмицата преди Коледа. Само 17% вече са готови с празничното пазаруване.
В настоящата ситуация на растяща инфлация не е изненада, че почти две трети (59,9%) от анкетираните ще отделят повече средства за подаръци през тази година спрямо миналата, а общата сума ще надхвърли 300 лева за над 43% от участвалите в анкетата. Проучването показва, че повече от половината потребители ще платят за своите подаръци електронно – с банкова карта (39%) и дигитален портфейл (12%), а 42% с пари в брой.
За българите празниците освен време за подаръци са и време за съпричастност и добро. Цели 63% изразяват готовност да правят добро като подкрепят кауза тази Коледа. Голям процент от отговорилите (82%) посочват, че бизнесът трябва да дарява за различни каузи и на неправителствени организации, а 69% от тях биха подкрепили дарителска кампания на компания, без да трябва да даряват собствени средства.
Един от добрите примери в този контекст е коледната кампания на А1, в която телекомът закръгля до лев платените сметки през Моят А1 до края на годината. Общата сума, която A1 ще дари от своя бюджет, ще бъде използвана за обновяването на детско болнично отделение в страната по проект „Светулка“ на фондация „За доброто“.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 28 март
Въздушният транспорт в САЩ е счупен, но има начин да се поправи
Петролните и газови компании отново се насочват към проучванията
Криптовалутите създадоха семейна драма в една от водещите швейцарски банкови династии
От купувачи към продавачи, или как централните банки обръщат пазара на злато
Преговорите за бюджета на ЕС до 2034 г. зависят от резултатите от изборите в Унгария
Как да предпазим децата от топлинен удар с правилните плодове
Рецепта от тефтера на баба: Спаначена супа с ориз
Мерджанов: България трябва да преразгледа санкциите срещу Русия
Пролетни рискове за шофьорите: Как сезонът влияе на зрението
Синя мечта: Левски веднага започва строежа на нов стадион!
На приливи и отливи: Левски започва гмуркане към титлата
Нешлифован диамант е сърцето и душата на Левски
Стимулират ЦСКА 1948 с пари за Лудогорец
Аржентина плаче! Национал пропуска световното зарази скъсани връзки
Левски изпуска головата си машина?
Как да избереш плочки за баня според размера на помещението и светлината?
Дневен хороскоп за 29 март, неделя
Седмична нумерологична прогноза за 30 март – 5 април
Reebok пренаписва правилата между спорт и стил
Любовен хороскоп за 30 март – 5 април
5 задължителни елемента на пролетния маникюр
Седмичен хороскоп 30 март - 5 април 2026
Черно море Тича загуби от Спартак (Плевен) във Варна
Сериозен ръст на случаи на домашно насилие през 2025 г.
Протести срещу Тръмп в САЩ
България завърши със седем титли на турнира "Дан Колов - Никола Петров"
Осуетиха опит за бомбен атентат пред американска банка в Париж
Сателитни данни разкриват изненадващи промени в сладководните запаси на Арктика
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки
Учени откриха кокаин, кофеин и лекарства в акули край Бахамите