За пета поредна година ще се проведе програмата за растеж на Endeavor – Dare to Scale (D2S). От днес, 10 април 2023 г., платформата е отворена, като всички компании, които имат оборот над 200 000 лв. за изминалата година и са с до 150 служители, могат да кандидатстват за участие на този линк. Крайният срок за подаване на кандидатурите е 30 април 2023 г. Програмата се организира от българския офис на глобалната предприемаческа мрежа Endeavor с основен партньор Пощенска банка, с подкрепата на Софтуер Груп, Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия (ИАНСМП), Европейската банка за възстановяване и развитие (EBRD), както и с капиталов партньор SeedBlink.
В програмата могат да участват компании, които вече имат доказан продукт или услуга на пазара, от всички сфери на икономиката и от всички региони в България. Предприемачите, които са заявили интерес за участие и са попълнили апликационната форма, ще преминат през селекционен процес, в който екипът на Dare to Scale, ментори и бизнес лидери от мрежата на Endeavor ще изберат финалните участници. Подобно на миналата година едно от местата в програмата е предвидено за организация/ компания развиваща своята дейност в полза на обществото.
До момента в предходните издания на Dare to Scale участие взеха над 80 предприемачи от 43 компании, като 7 от тях получиха финансиране в общ размер на над 3 млн. лева след участието си в програмата. През 2022 г. с компаниите работиха 40 ментори и се проведоха обучения и срещи в общо над 140 часа. Две от компаниите получиха финансиранe от D2S алумни участник и бяха формирани стратегически партньорства между отделните компании. Сред водещите лектори на уъркшопите бяха Васил Терзиев (партньор във фонда Eleven), Светозар Георгиев (съосновател на Телерик Академия и инкубатора Campus X), Винс Гайдарджиев (основател на Alcatraz.ai), Христо Христов (изпълнителен директор на Дарик радио), Филип Попов (директор управление „Банкиране малък бизнес“ в Пощенска банка) и др. Подробна информация за програмата е налична тук.
Dare to Scale ще се проведе в София и ще е с продължителност от четири месеца – от м. септември до м. декември 2023 г. Основателите на компаниите ще имат възможност да участват в специализирани обучения в ключови за развитието на всеки скалиращ бизнес области: управление на организацията, маркетинг и продажби, бизнес планиране и набиране на капитал. Всяка компания ще има достъп до местната менторска мрежа на Endeavor, чиито ментори ще подпомагат основателите със своята предприемаческа експертиза. Освен тях, съдружници и директори от консултантската компания PwC България за втора година ще работят индивидуално с всички участници. Те ще провеждат регулярни менторски срещи, като чрез богатия си опит и експертиза ще помогнат на предприемачите в преодоляването на ключови предизвикателства и развиването на възможностите в техния бизнес.
Участниците ще могат да се включат в събития, по време на които да се запознаят и да обменят опит с основите фигури в предприемаческата екосистема. Програмата ще приключи с финалното събитие Demo Day, по време на което компаниите ще презентират бизнесите си пред жури от утвърдени бизнес лидери.
Момчил Василев, изпълнителен директор на Ендевър България:
„Щастливи и горди сме, че програмата Dare to Scale вече за пета поредна година е важна част от предприемаческата екосистема в България. Вярваме, че и тази година ще подберем нова кохорта от вдъхновяващи и амбициозни предприемачи, които със своя бизнес променят не само икономическата среда у нас, но и облика на обществото ни. На база на обученията, менторските сесии и събитията в програмата, целта ни е да надградим техните знания и да ги подготвим да мащабират бизнеса си на нови висоти, дори отвъд такива, за които те са си представяли. Радваме се, че разполагаме с ресурсите, опита и менторската мрежа, благодарение на които да дадем тласък на стартъпите в напреднала фаза на своето развитие по пътя на техния растеж“.
Петя Димитрова, главен изпълнителен директор и председател на Управителния съвет на Пощенска банка:
„За пета поредна година споделяме удовлетворението да бъдем част от Dare to scale – един проект с амбициозни цели и реални постижения. Програмата е убедително доказателство за силата на предприемаческото начало и за умението да превръщаме тази енергия в измерими резултати. След четири успешни издания още по-категорично оценяваме потенциала на младите компании, които създават стойност за икономиката, защото можем да проследим тяхното впечатляващо развитие и да ги насърчим със своя опит и самочувствието на новатори. Вярваме, че това е формулата на успешната синергия в екосистемата и това ни мотивира да инвестираме в този модел, който отразява визията ни за взаимна свързаност и растеж“.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
БСК: Експертите в маркетинга и IT сферата срещат по-висок риск от прегаряне
Компанията за геопространствени технологии Asia Air Survey е инвестирала в "Дронамикс"
Каква е реалната цена на петрола?
"Прогресивна България" влиза със 131 места в парламента при 100% обработени протоколи*
UniCredit призова за реформи в Commerzbank, докато Орсел активизира усилията си за придобиване
Най-добрата европейска акция за 2026 г. е на гребена на вълната на фотониката
При 100% обработени протоколи в ЦИК: "Прогресивна България" печели изборите с над 44%
Над 3000 сигнала и 599 разследвания за изборни нарушения, отчете прокуратурата
Двама гранични полицаи са задържани за трафик на мигранти със служебна кола
Обедна емисия
Левски не остана по-назад от ЦСКА за Вечното дерби
ЦСКА обяви важна новина за Вечното дерби с Левски
Изненада! Олисе от Байерн е фаворит за Златната топка
Новиков е полуфиналист на Евро 2026
Ицо Янев ще брани рекорди в Разград
Гасперини има четири условия, за да остане треньор на Рома
Венера преминава в Близнаци на 24 април - Търсим флирт и разнообразие
„Директно“ по Bulgaria ON AIR с извънредно издание след вота
Нисковъглехидратен хляб без брашно за отслабване
Алерголог: Хората с алергии да мият косата като се приберат отвън
Отслабване при синдром на поликистозните яйчници – как?
Baggy jorts бермудите изместват късите панталони (+Снимки)
Футболни фенове с благородна акция в подкрепа на варненска болница
Еко празник за Деня на Земята събира ученици и гости в ОУ „Христо Ботев“ в "Аспарухово
Пласидо Доминго гостува във Варна
Кои бяха най-колоритните моменти от тази предизборната кампания?
Портних: Поздравления за категоричната победа на новата формация
Варна отдаде почит на едно от най-светлите събития в националната история
Феноменът синестезия: Когато хората чуват цветове и усещат вкуса на думите
Междузвездният обект 3I/ATLAS проявява невиждана досега активност
Учени откриха необичайна връзка: Леонардо е изобразил в „Мона Лиза“ странна болест
Мисията до Марс „Розалинд Франклин“ на ЕКА изглежда най-сетне ще се осъществи
Blue Origin с исторически успех: Ракетата New Glenn вече е за многократна употреба
5 години от първия полет на марсианския хеликоптер Ingenuity