Над 300 преподаватели и директори от цялата България присъстваха на официалното откриване на третата учебна година по програмата „Влез в зеления кръг“ на „Девин“ ЕАД и Българско движение „Син флаг“. Училищата и детските градини, които ще въведат темата за екообразованието в своите учебни планове, са с 30% повече в сравнение с предходните издания на инициативата. На откриването на новата учебна година за българските „Екоучилища“ присъстваха: Елена Матеева, ръководител „Стратегически комуникации“ в Българската мрежа на глобалния договор на ООН; Марина Стефанова, заместник-декан „Устойчиво развитие, подкрепа и ангажиране“ в Стопански факултет на Софийския университет; Румяна Георгиева, експерт „Консервационни дейности, дарителство, социално предприемачество“ в Българска фондация „Биоразнообразие“.
За „Девин“ „Влез в зеления кръг“ е дългосрочно начинание и от компанията отделят време и ресурси да подпомагат неговото развитие и да разширяват „зеления кръг“, като освен нови учебни заведения инициативата привлича все повече привърженици и съмишленици.
„Много е важно да обогатяваме програмата с нови теми и дейности“, отбелязва Рени Ананиева, бранд мениджър „DEVIN Изворна“. „Тази година сме планирали две нововъведения – въвеждаме „Изменение на климата“ като нова тема за „Влез в зеления кръг“ и ще проведем серия от обучителни онлайн семинари за учителите по темите – „Отпадъци и замърсяване“, „Биоразнообразие“, „Енергия“ и „Вода“ заедно с партньорски организации на DEVIN. Целта е да предадем ценни знания и умения на педагозите, за да могат те да водят по-успешно и ефективно уроците на децата. За лектори на онлайн семинарите сме поканили доказани експерти от съответните области. Сътрудничим си с „Екопак“, Българска фондация „Биоразнообразие“ и „Енергео – ГеоТехМин Груп“. Темата за водата ще представим ние от „Девин“ на базата на над 30-годишния ни опит в отговорното стопанисване на водното богатство в региона на Родопите – нашия дом“, допълни тя.
От Българско движение „Син флаг“ също оценяват високо резултатите от прилагането на програмата.
„Изпитваме удовлетворение от успехите на децата и учителите в овладяването на нови за тях знания и умения в подкрепа на опазването на околната среда“, посочи Станимир Георгиев, председател на УС на Българско Движение „Син флаг“. „От ранна възраст, още в детската градина, децата се учат как да събират разделно отпадъците, да пестят водата и енергията и да подпомагат защитата на биоразнообразието. Така в партньорство с „Девин“ помагаме на образователната система у нас да възпита съзнателни граждани с грижа за природата“, каза още той.
„Влез в зеления кръг“ е най-голямата инициатива у нас за мащабно въвеждане на екообразованието в България по методологията на световната програма „Екоучилища“. Проектът започва през октомври 2022 г. и се провежда с подкрепата на Министерството на образованието и науката и Министерството на околната среда и водите. Работата на учебните заведения по програмата ще продължи в рамките на цялата учебна година. „Девин“ отново ще организира и конкурс за „Екокод“ за училищата и детските градини, които са се представили най-креативно в усвояването на зелената методология.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Промяната на бойното поле в Украйна не решава хуманитарната криза в страната
53 области в Русия изпитват недостиг на гориво след украинските атаки срещу рафинерии
Мобилно приложение ще показва на потребителите къде най-евтино могат да закупят стоките си
Berkshire Hathaway изоставя учебника за инвестиции на Уорън Бъфет
Федералният резерв се нуждае от по-добра, а не от по-малко комуникация
Доматите поевтиняват с близо 23% на борсите у нас тази седмица
Д-р Ахмед Хасанов е новият главен мюфтия
Катастрофата край Ботевград: Един от пострадалите остава в тежко състояние, работниците са от пътноподдържаща фирма
Мащабен проект за над 3,5 млн. евро: Започва реконструкцията на паметника "Бузлуджа"
"Нашето родно" 2026: Шест града с фермерски изложения в подкрепа на семейните стопанства
Стоичков: В главата ми е победата над Аржентина в САЩ!
Паузите за "хидратация" променят цялата същност на футбола
Заради Реал Мадрид? Сити спря преговорите с Родри!
Ливърпул чупи касата за Диоманде
Барса и Ливърпул влизат в битка за румънска "пчеличка"
Бразилски национал потвърди за Ман Юнайтед
МОЛЕЦ стартираха лятното си турне пред 5000 души и със специална изненада от DARA
Поверия за 21 юни – най-дългият ден в годината
Баница със сирене и спанак за Еньовден
Магията на хортензията: Цветето на хармонията и късмета
Нумерологична прогноза за 21 юни
Седмична таро прогноза за 22 - 28 юни
Организират благотворително бягане във Варна
Зловеща находка: Откриха труп на тийнейджър
45 пияни или дрогирани водачи спипа КАТ за ден
Безводието в Рогачево стигна чак до Брюксел
Украйна удари Крим и уби четирима
АПИ: Пострадалите работници при вчерашния пътен инцидент, не са наши служители
Човешкият ум може да не е уникален: Учени стигнаха до необичайни заключения
След 100 години: Физици обясниха „най-голямата грешка“ на Айнщайн
С какво биха се хранили извънземните на Земята?
В Албания намериха уникално светилище на забравени богове
Откриха нов клас древни космически обекти в Млечния път
НАСА разширява партньорството си с частния сектор за сателитни данни