Банка ДСК прави уверена крачка напред с ново позициониране под слогана „Тук и сега“. Това е стратегическа трансформация, която обхваща цялостната идентичност на банката – от посланията и визията до дигиталните продукти. Новият облик е насочен към съвременните, мобилно ориентирани потребители, за които скоростта, персонализацията и постоянната достъпност са задължителни.
Промяната стъпва върху задълбочено пазарно проучване, проведено от Ipsos България през 2024 г. Данните показват, че 71% от потребителите на възраст между 18 и 29 години възприемат кампанията като „подходяща за хора като мен“, а 65% от всички анкетирани смятат, че новата комуникационна линия кореспондира с очакванията им към тяхната банка.
Новото мото „Тук и сега“ не е просто рекламно изречение, а обещание на банката, да бъде винаги на една ръка разстояние от своите потребители.
"С тази трансформация ние променяме не само начина, по който изглеждаме, но и начина, по който мислим, действаме и комуникираме. Искаме да бъдем банка, която се движи със своите клиенти – бързо, уверено и с поглед към бъдещето. Това е само началото на едно дългосрочно пътуване, в което ДСК ще бъде още по-близо до потребителите – тук и сега", споделя Тамаш Хак-Ковач, главен изпълнителен директор на Банка ДСК.
Ново мобилно банкиране в ритъма на живота
Ключов елемент от новата стратегия на Банка ДСК е предстоящото лансиране на изцяло ново мобилно приложение, разработвано от екипа на банката в продължение на две години. Приложението ще се превърне в основна дигитална платформа за управление на личните финанси. То притежава по-интуитивен интерфейс, подобрена навигация и функционалности, които ще се разширяват прогресивно в следващите месеци. Целта е мобилното банкиране да надхвърли обичайната роля на „приложение за преводи“, като се утвърди като пълноценен финансов партньор – достъпен навсякъде, по всяко време.
DSK Home – Дигиталната революция в пътя към нов дом
Банка ДСК ще запази фокуса си върху напълно интегрираните продукти за клиентите. Пример затова е платформата за имоти и ипотечни кредити DSK Home, която вече три години променя жилищния пазар у нас. Със своя изцяло дигитален процес - от избора на мечтания имот, през кандидатстването за кредит, до електронното подписване на договора - екосистемата отбелязва ръст на потребителите от началото на година. Без излишни срещи, без хартия и с пълна прозрачност, DSK Home е верен партньор на модерните потребители в техния път към собствен дом – бързо, удобно и сигурно.
Ново партньорство с Visa – нова ера в картовите разплащания
В подкрепа на цялостната дигитална трансформация, Банка ДСК наскоро обяви стратегическо партньорство с Visa – глобален лидер в дигиталните плащания. В резултат на това сътрудничество, до края на 2026 г. всички банкови карти, издавани от ДСК, ще бъдат подменени с Visa карти. С елегантен и съвременен дизайн, новите карти ще предлагат усъвършенствана защита, възможности за безконтактни плащания, управление директно през мобилното приложение, както и достъп до ексклузивни привилегии.
Сред предимствата за премиум клиентите са кешбек, фиксирани валутни курсове при трансакции в чужбина, достъп до бизнес салони на ключови международни летища, включени застраховки, както и преференциални условия за пътувания и автомобилни наеми.
Партньорството с Visa бележи нов етап в картовите услуги на банката, като ги интегрира още по-дълбоко в мобилната екосистема на клиента и предлага ново ниво на сигурност, удобство и добавена стойност.
С тази нова стъпка в своето развитие Банка ДСК въвежда дигитализацията като водещ принцип – както в разработката на продукти, така и в езика и визията на своята марка, базирани на реалните очаквания на клиентите.
Повече за новата визуална идентичност на Банка ДСК може да намерите на https://dskbank.info/tuk-i-sega.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Главният съветник на Зеленски смята, че Украйна се приближава до сделка с Путин
Войната в Иран е тласнала инфлацията в САЩ към нов скок през март
ЕЦБ подкрепи плана на ЕС за централизиране на финансовия надзор
Китай излезе от заводската дефлация за първи път от над три години
КФН е одобрила проспект за облигации на „София комерс – Заложни къщи“
Азиатските пазари завършиха седмицата предимно с ръстове въпреки притесненията за Ормуз
Катастрофа с пострадали между две коли в Монтанско
Четири зодии ще получат специална подкрепа от Вселената на 11 април
Тежък удар за Левски за Вечното дерби с ЦСКА!
Паника на "Герена": Титлата на Левски не е сигурна
Гонзо призова за отстраняване на Кабаков заради ЦСКА!
Позиция: Чист червен картон за Арда срещу Левски + ВИДЕО
Христо Янев готви капан за Левски
Ново кроше за Левски преди ЦСКА!
Боядисваме яйца и на Велика събота – 10 трика за красиви шарки
3 модела обувки, които са задължителни за пролет 2026
3 зодии с финансов успех в седмицата 13 – 19 април 2026
5 постни рецепти за Разпети петък
10 празнични предястия с яйца за Великден
Поверия за Великден
260 пакета с помощи за нуждаещи раздават във Варна на Велика събота
Прогноза: Цените на горивата няма да паднат до края на лятото
169 турски звезди дадоха положителни тестове за дрога
Въвеждат дезинфекция за пътниците на Летище София
Спартак запази шансовете си за оставане в елита
Песков: Мирът между Русия и Украйна може да настъпи още днес
Нов екипаж от милиметрови червеи ще лети към МКС с важна мисия
Сателитни данни разкриват неочаквани факти за Земята
Има опасност за астронавтите от „Артемида II“ при навлизане в земната атмосфера
Китай тества технология за отклоняване на опасни астероиди
Откриха гигантски „океан“ до черна дупка, трилиони пъти по-голям от земните
Китайски учени пробиха най-дълбокия лед в Антарктида: Откриха древно езеро