На церемония в театър "Колизеум" в Лондон бяха обявени носителите на наградите на Британския съвет за мода за 2014 година, съобщи в. "Дейли телеграф". Отличието за елегантност бе присъдено на актрисата Ема Уотсън.
Звездата от филмите за Хари Потър бе предпочетена пред Амал Клуни, съпруга на холивудския актьор Джордж Клуни, която направи впечатление с елегантните си тоалети на четиридневните си сватбени тържества във Венеция през септември. Наградата за елегантност се присъжда според резултатите от онлайн гласуване.
Ема Уотсън е била поставена на първо място от повече от 3000 души. За модел на годината Британския съвет за мода обяви Кара Делвин, която е работила за "Шанел", "Фенди", "Ейч енд Ем", "Бърбъри".
За търговска марка на годината бе признат брандът Victoria Beckham, принадлежащ на дизайнерката Виктория Бекъм. Най-добър дизайнер на дамски облекла стана основателят на модната марка Erdem Ердем Моралиоглу, а за най-добър дизайнер на мъжки облекла бе признат брандът J.W. Anderson на Джонатан Уилям Андерсън.Творческият директор на "Луи Вюитон" Никола Гескиер бе признат за най-добър чуждестранен /небритански/ дизайнер.
Най-добрите вечерни тоалети са с марката "Александър Маккуин", под творческото ръководство на Сара Бъртън, обявиха от Британския съвет за мода.
Наградата за дизайнер на аксесоари бе връчена на Аня Хиндмарч, основателка на марката Anya Hindmarch.
Наградата за цялостна кариера и принос към модната индустрия беше присъдена на редакторката на "Вог" Ана Уинтур. Отличието й бе връчено от Джон Галиано. 57-годишният моден дизайнер бе уволнен от модна къща "Диор" през 2011 г. заради антисемитски изказвания в парижко кафене, но тази есен се завърна в модната индустрия като творчески директор на модна къща "Мартен Маржиела".
Наградите на Британския съвет за мода се връчват от 1989 година и с тях се отбелязват най-големите постижения във фешън сферата.
/БТА/
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кубрат Пулев ще защитава титлата си в WBA тежка категория тази вечер
Акциите на UBS стигнаха 17-годишен връх заради очакван компромис по капиталовите изисквания
Deutsche Bank е с най-силна експозиция към небанкови финансови институции в Европа
Български бизнес съвет в Дубай дава силен тласък на търговските отношения между България и емирството
Dow започва последната сесия за седмицата с нов рекорд*
Икономиката губи около 160 млн. лева годишно заради онлайн измами
Във Валенсия събраха почти половината от средствата за лечението на Любо Пенев
Пиян шофьор е предизвикал катастрофата с тежко ранена жена на "Цариградско" в София
Рецепта от тефтера на баба: Тас кебап
Фицо: Словакия ще блокира всеки план на ЕС за финансиране на украинската армия
Ас на Левски легна под ножа
Неприятна новина за перла на Ман Сити
Баварски валяк: Дъжд от нови договори в Байерн
Половината сума за лечението на Любо Пенев е събрана
Милена Тодорова на крачка от Топ 10 в спринта в Хохфилцен
Фетел и Верстапен? Ред Бул ринеше титли заради Хелмут Марко
Бърза рецепта за кисело зеле
Дневен хороскоп за 13 декември, събота
7 малки ритуала за съживяване на любовта
Изберете ангелско число и вижте посланието от коледния ангел
Баница с кисело зеле и ориз за Бъдни вечер и Коледа
Сър Род Стюарт изнесе грандиозно рок шоу за българската публика
Шумен и Варна приемат събития по проекта Her World, Her Rules този уикенд
Във Варна организират благотворителна кампания, събирайки стотинки от всички номинални стойности
Бюджет 2026 продължава да всява напрежение в НС
Откриват нови работни места в общинския дом за възрастни хора във Варна
Гонзо с голямо дарение за Любо Пенев
ЕС е напът да отмени забраната за продажбата на нови автомобили с двигатели с вътрешно горене
Признаци за бъдеща катастрофа в Антарктида
Разкриха влиянието на Марс върху климата на Земята
НАСА да изпрати хора на Марс възможно най-скоро
Нов вид миниатюрна жаба е открит в Южна Бразилия
Рекорд: Китай изстреля три ракети в Космоса за един ден
Обясниха причината за двойната опашка на кометата 3I/ATLAS