IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Квантовият апокалипсис идва: Как може да се разбие цялото цифрово криптиране на планетата?


Обратно в новината

Коментари

Напиши коментар Коментари

16
анонимен
преди 2 месеца
Харесвам 11 Не харесвам 4
Когато неграмотните гупаци си харесат тема, резултатът са неграмотни статии. Първо квантовите компютри все още са в лабораториите и още не са на пазара в приемлив вид, второ от ot 2006-та има семинари по темата, трето, от няколко години има алгоритми за криптиране, които са устойчиви на квантовите атаки, че даже са и стандартизирани. И това го знае всеки грамотен техничар, но явно не и журналистите, които са писали това, нито път тези, дето са превеждали.
отговор Сигнализирай
15
анонимен
преди 2 месеца
Харесвам 15 Не харесвам 1
НАП нали ги хакнаха и без фанта.
отговор Сигнализирай
14
анонимен
преди 2 месеца
Харесвам 10 Не харесвам 1
Ще хакнат банки ЦРУ и НАСА, белия дом и подобни на администрацията а за фейсбуци уебпощи и порн не е икономическо изгодно да ги хакват. Ще пострадат главно богатащите че имат милярди в банки и фирми.
отговор Сигнализирай
13
анонимен
преди 2 месеца
Харесвам 10 Не харесвам 3
Затова пък Бойко бързо подписа договор за ускоряване на внедряване на дигиталната самоличност и цифровия портфейл! Честито!!!
отговор Сигнализирай
12
Елементарно Уотсън
преди 2 месеца
Харесвам 1 Не харесвам 8
RSA-2048 за да получиш частния ключ това са 2^1024 комбинации. Не вижам какъв квантов компютър може да го получи.
отговор Сигнализирай
11
Уха
преди 2 месеца
Харесвам 8 Не харесвам 2
Я зе ракия имам за толкоз Q дни колкото квантовият компютър не мой изпие никога. Я да свари една ракия и по нея да видим дали може с всичките си изчисления да разгадае формулата по която българската статистика изчислява инфлация
отговор Сигнализирай
10
анонимен
преди 2 месеца
Харесвам 1 Не харесвам 0
До: анонимен 3 От твоите уста в Божиите уши! АМИН!
отговор Сигнализирай
9
анонимен
преди 2 месеца
Харесвам 2 Не харесвам 0
До: анонимен 7 Всичко е точно! Преоблякъл се Илия - пак в тия!
отговор Сигнализирай
8
Прогностик
преди 2 месеца
Харесвам 11 Не харесвам 1
Торба биткойни (съвсем условно, разбира се), ще струва по-малко от каче кисело зеле, тенекия овче сирене и 100 буркана домашна зимнина!
отговор Сигнализирай
7
анонимен
преди 2 месеца
Харесвам 10 Не харесвам 0
Абе, какво става с Лукойл? Рафинерията?
отговор Сигнализирай
Новини