Много голяма част от почитателите на криминалния жанр у нас чакаха събитие, посветено на книгите на Богдан Русев. Е, чакането приключи! От издателство „Софтпрес“ официално обявиха, че всеки, който е в София на 24 март, понеделник, от 18:30 в Книжен център „Гринуич“, може да прекара една вечер в компанията на Богдан Русев и героите му - д-р Филипова и Бързаков!
След като книгите от трилогията за психолога с нестандартен подход Филипова и барманът с неприлично високо IQ Бързаков плениха книжните сърца на всички почитатели на жанра, вече е време всички те да се срещнат на живо с автора. На събитието присъстващите могат да го попитат всичко, което им дойде на ум за „Вечен град“, „Град под обсада“ и „Градът не забравя“.
Модератори на срещата ще бъдат Димитър Риков, главен редактор на „Софтпрес“, който e напълно посветен в света, който е създал Богдан Русев и Ралица Генчева (Charly Wilde), която е върл почитател както на автора, така и на трилогията. Те ще влязат в ролята интервюиращи и ще зададат всички въпроси, които биха задали Бързаков и Филипова на писателя.
За самото събитие Богдан Русев споделя: „От самото начало беше ясно, че приключенията на съобразителния барман Бързаков и разследващата психоложка д-р Филипова във вечния град Пловдив няма да се поберат в една книга. Планът ми беше всеки роман от поредицата да бъде поклон към някое от светилата на криминалната литература: „Вечен град“ е модерна версия на Артър Конан Дойл, в която разказвачът Бързаков (Уотсън) винаги е на крачка след гениалните умозаключения на ексцентричната д-р Филипова (Холмс); „Град под обсада“ отдава почит на брилянтно конструираните загадки на Агата Кристи, като заключва детективи, жертви, престъпници и свидетели в един хотел в локдаун и не ги пуска да си тръгнат оттам до края на разследването; в „Градът не забравя“ Бързаков остава сам и на чуждо място – в непозната и за него, и за читателите noir-версия на София - така че се превръща в сянка на Филип Марлоу от романите на Реймънд Чандлър.“
Поводът за това събитие и новото издание на „Вечен град“, което е с нова корица, която допълва и външния вид на трилогията.
„Новото издание на „Вечен град“ – с новата си корица, която образува едно цяло заедно с другите две книги от трилогията – официално поставя новото начало и края на тази поредица. Благодаря на всички, които бяха с мен от 2020 година досега – и се надявам трите книги от поредицата за Бързаков и Филипова да заемат достойно място във вашата библиотека и да го запазят поне още толкова. А конкретно в случая се надявам да ви видя понеделник, 24 март, от 18:30 часа в Greenwich на Витошка, за да затворим заедно тази глава и да отворим друга.“, споделя още авторът.
Богдан Русев e писател с повече от 15 романа и сборници с разкази, автор е на повече от 30 книги-игри и е преводач на десетки класически и съвременни произведения от най-популярните британски и американски автори.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Икономическото влияние на „Евровизия“
Лидерите на тюркските страни гледат към цифровизацията и новите търговски пътища
Атака с дрон е причинил пожар в атомна електроцентрала в ОАЕ
Кадър на деня за 17 май
Зелената енергия изглежда „имунизирана“ за шокове като този около Ормузкия проток
Папа Лъв XIV създава комисия по изкуствен интелект
Рецепта от тефтера на баба: Сочен сладкиш с домашно сладко
Проф. Аспарух Илиев: Всички новини в Германия започват с Дара и България
Еуфория в София: Голямо празненство след триумфа на Дара на "Евровизия"
Централна емисия
И скандален рефер не спря Барса за велик рекорд!
Това е категорична игра с ръка, беснее босът на Форест
Локомотив пак удари Рилски, ще има 5-и мач
Байерн празнува титлата с хиляди фенове пред кметството
Левски не го беше правил така срещу ЦСКА от 31 години
Реал Мадрид с победа в Севиля
Ходене за отслабване – достатъчни ли са 10 000 крачки
"Бангаранга" на всички. Много ви обичам!" – първи думи на DARA при посрещането в София
Дневен хороскоп за 18 май, понеделник
Посрещаме DARA на летище „Васил Левски“ след триумфа ѝ на „Евровизия 2026“
От почти отказала се до историческа победа: DARA и нейният урок по сила и кураж
Седмичен хороскоп за 18 – 24 май: Ракът да внимава с парите
САЩ искат забрана на китайските коли
„Комодор” среща „Черно море” в ½-финален плейоф във ватерпола при мъжете
Коцев ще прави Дара „почетен гражданин“ на празника на Варна
Пробив: Откриха една от най-старите галактики във Вселената
Аксаково изтърва трите точки в Добрич
България посрещна DARA (ВИДЕО)
Уникално откритие: Може да помогне на хората да живеят до 200 години без рак
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
Нов експериментален медикамент показва обещаващи резултати срещу рак на бъбреците
Патент за дистанционно управление на човешки клетки предизвика спекулации