Басистът и вокалист на KISS Джийн Симънс бе хоспитализиран във вторник, 7 октомври, след автомобилна катастрофа в Малибу, Калифорния, съобщи NBC4 Los Angeles.
Съпругата му, Шанън Туийд, заяви пред медията, че рок звездата вече се възстановява у дома, докато представител на KISS увери Billboard в сряда (8 октомври), че Симънс "вече е обратно на работа".
Същия ден музикантът се обърна към феновете си чрез акаунта си в X, като благодари за „добрите пожелания“ и увери: "Напълно съм добре. Претърпях лека катастрофа. Случва се. Особено на такива като мен, които сме ужасни шофьори. Всичко е наред."
По данни на NBC4, инцидентът е бил докладван в шерифството на Лос Анджелис малко преди 13:00 ч. местно време. Линкълнът на Симънс се ударил в паркирана кола. Музикантът казал на полицаите на място, че или е припаднал, или е изгубил съзнание малко преди сблъсъка.
Следващия месец Симънс и KISS ще се съберат за първи път на сцена от декември 2023 г., когато приключиха прощалното си турне "End of The Road". През март групата обяви, че ще се завърне като част от тридневното събитие "KISS Kruise: Landlocked in Vegas", което ще се проведе от 14 до 16 ноември във "Virgin Hotels Las Vegas".
Феновете ще могат да видят две специални "KISS Unmasked" изяви без никакъв грим - едно акустично и едно електрическо шоу - както и допълнителни активности с участието на Симънс, фронтмена Пол Стенли и китариста и вокалист на групата от 2002 до 2023 г. Томи Тайър.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.