Коледна трапеза, подаръци, украса, още подаръци, картички... Ден година изхарчва, но какво да се прави – традиция е!
Възможно е обаче така да планираме бюджета и разходите си, че да не прекрачим границата на финансовата стабилност през последните месеци на годината. Ето как:
Не пазарувайте от първото място, на което попаднете.
Сравнявайте цените и, което е още по-важно, качеството на стоката, която искате да купите. Проверете дали и за колко време се издава гаранция. Възможно ли е да върнете продукта, ако не сте доволни и т. н. Вярно – по този начин ще ви трябва повече време, но в крайна сметка – оттук 2 лева, оттам 2 лева – и се събира малка, но сигурна сумичка.
Следете по списания, вестници и в интернет оферти за намаления, свързани с регистрация
Едва ли попълването на някакви основни данни ще ви затрудни особено много, но пък ще ви предостави възможност да се възползвате от изгодни оферти. Все пак имайте предвид, че на телефон може да се изпращат рекламни SMS-и, на имейл – рекламни писма, а не е изключено и да ви се обаждат по телефона, пак с рекламна цел. Изобщо, внимавайте с личните данни.
Не се притеснявайте да питате в магазините дали има предложения за намаления при покупката на конкретни продукти или пък при навъртането на по-голяма сметка. Едва ли предполагате, но особено по празниците вече и у нас много магазинери са съгласни на значителни отстъпки, само и само да осъществят продажба.
Не действайте импулсивно.
Не излизайте от къщи без план за това какво и за кого искате да купите. Блестящата идея в настоящия момент може да ви се стори необмислена и глупава, когато се приберете у дома. Затова е добре да имате и още някого със себе си – по желание неамбициозен купувач, който да бъде вашата съвест.
Ако ще си разменяте подаръци с приятели, определете горната граница на сумата, която ще отделите за подарък един на друг. Или пък нека всеки изтегли листче с името на някой от компанията и пази в тайна до последно на кого трябва да подарява. Или изобщо си спестете подаръците.
Забравете за малко себе си. Със сигурност ще има неща, които ще искате да си подарите сами, но не се поддавайте, ами помислете за момент. От една страна, по този начин ще изхарчите едно определено количество пари в повече. От друга – ако не е толкова скъпо, можете да споделите желанието с приятелка или две, която така или иначе се чуди какво да ви подари.
Още интересна информация прочетете в Az-jenata.bg

„Смарт Органик“ очаква през 2028 г. да отчете приходи над 100 млн. евро
Кадър на деня за 28 април
Тревогата около петрола оцвети в червено индексите на Wall Street
Защо международните автомобилни концерни не могат да си позволяват да загърбят Китай
Някои жилища на бавния пазар в САЩ все пак се продават бързо
Ръстът на чистата енергия в САЩ ще достигне рекорд тази година въпреки Тръмп
Болката в ухото невинаги е отит
Рецепта от тефтера на баба: Бърз и лесен хляб
Магнитни бури връхлитат Земята през следващите дни
Късмет и богатство за 6 китайски зодии на 29 април
Важно за шофьорите: Започва ремонт на "Хемус"
Спортът по телевизията днес, 29 април
Мачовете по телевизията днес, 29 април
Тайфун в Париж! ПСЖ удари Байерн в невиждан хорър с 9 гола, дузпи и греди
Жена ще свири мач на ЦСКА
ЦСКА срещу Лудогорец – битката на неудачниците
Кой ще избере? Барса си заплю трио топ нападатели
Дневен хороскоп за 29 април, сряда
„България Еър“ увеличава честотите на полети до 3 дестинации през летния сезон
Чантите, които ще владеят сезон пролет-лято 2026 (+Снимки)
„Talk 26: Устойчив град“ ще очертае новия модел на съвременния град
Книги, които всяка жена трябва да прочете
Нумерологична прогноза за май 2026
Българите се развеждат два пъти по-често от румънците, 40% от браковете приключват
Ръст на загиналите по пътищата у нас
„Прогресивна България“: Ново правителство се очаква до две седмици
76 български работници са загинали при трудови злополуки през изминалата година
Руски генерал: България ни "открадна" 700 млн. евро
Венеция може да бъде потопена без допълнителни мерки за защита
Проучване доказа: Планетите се образуват по-лесно около двойни звезди
Орбитите на астероиди може да „отрежат“ пътя до Марс
Телескопът „Хъбъл“ проследява еволюцията на Тройната мъглявина
Прочутите японски вишневи цветове избледняват заради все по-топлите зими
Напредък в квантовата физика: Учени измериха „формата“ на електроните
Мисията Smile на Европа и Китай ще изследва как Земята реагира на слънчевия вятър