(Vasko@mp3.bg)
Мюзик Айдъл 2 започва. Старта е 25-ти февруари от 20 часа по бТВ. Слави Трифонов вече не е продуцент, за шоуто ще се грижат Иван и Андрей, които ще са и водещи (отново).
Новото за формата е, че ще стане "по-риалити" и че ще се излъчва седем дни в седмицата. На сцената вместо Ку-Ку бенд ще застанат група ТЕ (заедно с Преслава Пейчева) и група Акага, като бандите ще си разделят по една половина от шоуто.
Колкото до това дали ще можем да видим нещо "наистина ново" тази година, разпитахме най-колоритният член от журито - Фънки. Обърнахме му внимание на един от главните недъзи на предния Мюзик Айдъл. Ето и какво каза той:
Здрасти, Фънки! На пресконференцията каза, че хич не се кефиш на старите песни.
Не, не е така. Казах само, че не им отива на младите хора да ги изпълняват, не че самите песни са лоши или нещо такова. Има толкова много модерна музика.
Аз лично запомних предното издание на Мюзик Айдъл с изпълнението на страшно много стари бабешки песни.
Е точно затова говоря! Това според мен се дължи на тези идиотски музикални педагози, които смърдят на нафталин и карат младите хора да пеят такива песни. За мене не е нормално един млад участник да се сети за "Каква невеста си била ти мамо?" на Емил Димитров. Това е от времето на грамофоните, странно ми е просто.
Имаме информация, че миналата година продуцентите са оказвали влияние върху участниците какви песни да пеят и затова чухме такива бози. Сега продуцентите са различни, може ли да очакваме същото?
О, не, не! Това е ужасно, това е фатално! При нас няма такова нещо. Ние не казваме, ние питаме какво ще пеят.
Значи с ръка на сърцето можеш да заявиш, че каквото някой пожелае да пее, вие ще му позволите?
Да! Категорично! Ние дори не ги съветваме, ние директно им режем главите. Сега на кастинга ми се явява някой - той или тя, и ми вика "Сега ще изпея "Полегнала ми е Тодора" и либето на не знам си кой". Аз им викам "Вие давате ли си сметка къде сте в момента и за какво се явявате? Това е конкурс за популярна песен, защо въобще ми пеете тия народни глупости? Идете на някакъв кастинг за народни песни. Това е съвсем друг начин на музициране, съвсем друг начин на пеене. Тотално различно е от Мюзик Айдъл."
Твоите думи ни озаряват с надежда за едно истински яко, модерно шоу, но групите, които ще са зад участниците, са група ТЕ и Акага. Безспорно прекрасни музиканти, но не най-модерно звучащите.
Това е решение на музикалния директор - на Дони. Но тяхната музика не е от значение, в случая се разчита на техния добър професионализъм. Те просто ще свирят песента, която участника иска да изпълни. Няма да налагат творческите си виждания.

Кадър на деня за 6 август
Американските борсови индекси са в отстъпление, петролът отново се устреми нагоре
OTP Group отчете силни финансови резултати през първото полугодие
В Европа работят над 10 хил. пивоварни, в България те са 42
Пазарният регулатор на ЕС ще оценява управлението на риска в управляващите дружества
RWE се отказва от проектите си за морски вятърни паркове в САЩ
Шум, бетон и жеги: Как животните се променят, за да оцелеят сред хората?
Късна емисия
Целулит - защо се появява и какво наистина работи срещу него
Христо Янев след разгрома над "Макаби": Критиките няма да ме спрат да работя за ЦСКА
Лошото момче на НБА ще продължи да играе във Финкс
Бруно мина медицинските тестове в Северен Лондон
Атрактивен шампион по забиване идва в Европа
Спортът по телевизията днес, 7 август
Мачовете по телевизията днес, 7 август
ОФИЦИАЛНО: Вини Жуниор остава в Мадрид до 2032
Таро карта за 7 август, петък - Деветка пентакли
Дневен хороскоп за 7 август, петък
Бисквитена торта с течен шоколад и йогурт
6 идеи за релакс за заети жени
3 ползи за здравето от сините боровинки, според диетолози
Янка Рупкина и „Мистерията на българските гласове“ в новата песен на Ели Гулдинг
Можем ли да живеем до 146 години, а и повече?
Как да изберем протеинов шейк и за какво трябва да внимаваме?
Психология за родители: Режимът и чувството за предвидимост
Защо рискът от исхемичен инсулт се повишава в горещините?
FDA одобри Еnlicitide decanoate: Революционна перорална терапия за висок холестерол
Болест на Бехтерев – как храненето може да подпомогне контрола на заболяването?
Винисиус Жуниор преподписа с Реал (Мадрид)
ЦСКА удари с 3:0 Макаби като гост
Тъжна вест! Почина голямо име в медицината
Златото стигна до 4295 долара за унция
Във Варна наградиха победителите в Спартакиадата на ВМС
Нови правила пратиха рекорд на Карлос Насар в историята