Големият роден алпинист Боян Петров стана част от атрактивна фотосесия по случай 15-годишнината на лидерите на пазара на оптични продукти в България – верига оптики Grand Optics и Joy Optics. Българската гордост застана пред обектива само месец преди да поеме на експедиция към връх Гашербрум II. Това ще е втори опит да изкачи този връх, след като през юли 2009 г. стига на 40 м от най-високата точка, но се отказва, защото преценява, че няма да успее безопасно да премине опасен ръб с ледени козирки. Изкачването е част от мащабния му проект "Българин към 14x8000".
Мъжът на 2016-та годинa прие поканата да се включи в серия от снимки, направени в живописния катерачен обект "Комините" на Витоша , за да отбележи символично покорените от веригата върхове за последните 15 години от основаването й.
"Хубавото на върховете е, че от тях виждаш другите върхове и разбираш колко много имаш да работиш", сподели наскоро Боян Петров в книгата си "Първите седем" и именно тези думи се превърнаха в послание на юбилейната кампания на Grand Optics и Joy Optics.
Не случайно именно обичаният български алпинист се включи в юбилейната кампания на двете най-предпочитани оптики у нас "15 години на върха”. С непобедимия си дух и борбена натура, той се превърна в живо доказателство на твърдението, че човек е толкова голям, колкото големи са мечтите му и, че и най-високият връх би могъл да бъде покорен, когато двигателят към целта е съчетание на мотивация, желание и воля. Именно тези три фактора, в комбинация с истинска грижа за здравето на своите клиенти, превръщат Grand Optics и Joy Optics в предпочитаните от мнозинството оптични центрове.
По случай своя 15-ти рожден ден, Grand Optics и Joy Optics правят страхотни подаръци до 21 май включително: всеки закупил един чифт диоптрични или слънчеви очила, получава втори безплатно. Предложението важи в цялата търговска мрежа, обхващаща 37 специализирани обекта, разположени в най-големите градове на България - София, Варна, Бургас, Пловдив, Стара Загора, Плевен и Враца.
"За 15 години, откакто сме на пазара, наблюдаваме сериозен прогрес в грижата на българина за зрителното му здраве, наложен до голяма степен от променящите се условия на живот", споделя Георги Симов, търговски директор на оптики Grand и Joy Optics.
"Все повече хора осъзнават предимствата на очилата за специфични дейности, които подпомагат комфортното зрение, особено при работа със смартфони, таблети и компютри. Затова все по-търсени са очилата с т.нар технология "дигитални стъкла", които минимизират умората при продължителна работа с електронни устройства и в едновременно предпазват очите от вредната синя светлина със специални филтри”, обяснява г-н Симов.
Също така, ставащата все по-популярна култура на туризъм и практикуване на спортове на открито, налага нуждата от носене на слънчеви очила, със задължителен UV филтър и поляризация, на открити места с интензивно лъчение. Затова в актуалната фотосесия за 15-годишнината на Grand и Joy Optics можем да видим Боян Петров с едни от най-висококачествените и модерни марки очила, предлагани в магазините на компанията.
Вторият чифт очила е изключително важен в съвременното ни забързано ежедневие. Липса на отговорност е да спреш да извършваш основните си дейности, поради счупване или изгубване на очилата.
Повече информация за кампанията "15 години на върха" и актуалната промоция "Купи 1 чифт очила, вземи 2" може да откриете на официалните уебсайтове www.grandoptics.bg и www.joyoptics.bg.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Nestle продава половината от бизнеса си с вода за 3 млрд. евро
Доверието на бизнеса във Франция се подобрява въпреки войната в Иран и горещините
Кризата в Близкия изток помага на TotalEnergies да увеличи с 68% тримесечната си печалба
Павел Цанев: Инвеститорите загърбват AI за сметка на традиционните сектори
Печалбата на Nokia надмина прогнозите благодарение на бума при центровете за данни
„Маркет ЛИНКС“ отчита спад на доверието в кабинета, Бюджет 2026 е сред слабостите
Отвличането на Наталия: Хванали Асен при опит да обере магазин, парализирал се от шока
Група "Хоризонт" събра над 40 години музика в новия албум "Рок банда"
"М Рент": Доверието е най-важният фактор при избора на автомобил под наем
Христиан Господинов след титлата от Световна купа "Варна": Психологическата нагласа е най-важна
ЦСКА не трябва да се надиграва с Карабах, а да контраатакува
Не е Меси: Скоростен аржентинец ще връща Берое в елита
Левски вкара твърде рано, Университатя се събуди много късно
Вече не се трае! ЦСКА реди резили в България и Европа
Левски изкова нещо невиждано под ръководството на Веласкес
Гордият Левски доминира и играе европейски футбол
Как е правилно да носим бижута с кристали
Питка без мая за Света Анна
Сияйна кожа, здрава коса и енергия: как да подкрепим красотата и жизнеността си
Ерика Баду с първи концерт в София през октомври
5 протеинови соса за вкусни ястия
Задължителни ястия за 25 юли – Света Анна
Кои храни е препоръчително да се избягват по време на бременност?
Как по естествен начин да предпазим кожата си от вредите на слънцето?
Генитален херпес - как протича инфекцията?
Как топлинният стрес може да повлияе на яйчника и качеството на яйцеклетката?
Ива Милева: Най-трудното по пътя към диагнозата е неизвестността, докато чакаш да разбереш какво ти е
На какво се дължи хъркането?
ДБ: Бюджет 2026 е като бюджета от времето на Жан Виденов
Над 50 полицаи, дронове и кучета в акцията по издирването на Асен и Наталия
Министерството на културата ще съдейства за възстановяване на Кукления театър във Варна
Кандев за отвлечената Наталия: Убеден съм, че извършителят ще понесе цялата строгост на закона
Над 400 сигнала са постъпили на телефон 112 след бурите в страната, във Варна - близо 100
ЕС одобри нов пакет санкции срещу Русия, запази тавана на цената на петрола