Бившият министър на здравеопазването проф. Костадин Ангелов с пореден упрек срещу наследника му Стойчо Кацаров. Според него служебният министър е излъгал в национален ефир за голяма частна болница, която трябва да се построи в Казичене.
"Поредна лъжа на служебния здравен министър Кацаров! Днес беше попитан за спорната частна болница в Казичене. Стойчо Кацаров отговори, в национален ефир, със следните думи: “Процедура, която дори не е достигнала до министерството на здравеопазването.”
Безочлива лъжа!Още в началото на юни, в министерството на здравеопазването са постъпили документи и заявление за разрешение на медицински дейности за частната болница в Казичене.На 21-ви юли министерството на здравеопазването възлага на подопечната си Изпълнителна агенция “Медицински надзор” да даде становище във връзка с молбата за разрешение за дейност на частната болница в Казичене.
Такива са фактите. И за всичко това има писмена следа и документи! Доказателсва, които оборват лъжата, изречена от Кацаров тази сутрин“, написа проф. Ангелов.
Припомняме, че тази сутрин в ефира на Нова тв Кацаров заяви, че не е провеждал разговори с ръководителя на въпросната болница. Нямал е и срещи с директори на други лечебни заведения.
"Начинът, по който са направени процедурите за изграждане на нова детска болница, е предизвестил краха на този проект. Това е абсолютен крах. Модел на възлагане, който, когато е възложен, е било ясно, че не може да бъде изпълнен. И ще предложа такова решение. Това няма нищо общо с процедурите, които вървят по Закона за лечебните заведения за разкриване на нови дейности или на нови лечебни заведения. За тази процедура разбрах заради медийния интерес. Процедура, която дори не е достигнала до Министерството на здравеопазването", коментира здравният министър.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Украйна удари ракетно-космическия център в Самара
АІ агентите все още са лоши крадци и това разочарова истинските хакери
Зърнената война между Русия и Украйна тласна цените на пшеницата с 25% над януарските нива
Тримесечните приходи на Anthropic нараснаха 14 пъти до над 11,5 млрд. долара
Застраховките остават достъпни, все повече българи се застраховат доброволно
Четвърт век Ердоган: Турция между модернизацията и едноличната власт
РИОСВ установи огромни количества отпадъци, съхранявани в нарушение в София
Земетресение с магнитуд 5 разтърси Испания и нанесе щети
Нивото на Дунав продължава да се понижава, падна до -123 см
Виктория Караколева с международно признание в Лондон и Берлин
4 китайски зодии оставят трудните времена зад гърба си на 16 август
Сделката е факт! Ясно е колко ще плати Барса на Ман Сити за Родри
Лудогорец бойкотира турнир, организиран от БФС
Неймар с призив в Сантос
Най-добрият германец отново ще има нов отбор в НБА
Мбапе назова целите пред Реал Мадрид
Артета на практика обяви, че преподписва, нов халф е близо до Арсенал
Седмична нумерологична прогноза за 17 - 23 август
От една мечта до собствен бранд – историята на Силвия и Studio REFORMER Vibe
Омлет със зеленчуци, белтъци и извара
Любовен хороскоп за 17 - 23 август
5 насекоми, които са полезни за градината
Скариди със зеленчуци на тиган
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
МЗ намали заплатите на директорите на държавни болници
ББА поиска анализ и обществен дебат преди административната реформа в здравната система
Министърът на туризма: Смятам, че Варна трябваше да бъде домакин на "Евровизия 2027"
Авария остави един район на Варна без вода
Шишков ще направи нова инспекция в Баба Алино
Силно земетресение удари и Испания
Бургас в очакване на „Евровизия“: Започна ли с подготовката бизнесът в морския град?
Предлагат бургаски гларус да стане маскот на „Евровизия 2027“