Жената, която обвиняваше Доналд Тръмп в сексуално посегателство, проговори за първи път в деня, когато милиардерът ще произнесе реч, с която ще приеме официално президентската номинация на американските републиканци, пише в. "Гардиън".
Джил Харт подаде жалба срещу Тръмп за опит за изнасилване през 1997 г. В продължение на 20 години тя пазеше мълчание за случилото се в имението на Тръмп във Флорида. Сега тя е решила да проговори пред журналист от нюйоркската редакция на "Гардиън".
Джил Харт разказва, че е станала обект на сексуалното посегателство по времето, когато Тръмп бил разведен с първата си съпруга Ивана и ухажвал Марла Мейпълс, която по-късно стана негова втора съпруга.
Харт за първи път се срещнала с Тръмп през 1992 г. Тогава била придружавана от партньора си Джордж Хоурейни. Двамата дошли в офиса на Тръмп в небостъргача му в Ню Йорк, за да представят на милиардера проект за фестивал "Американска мечта", който организирали. Във фестивала имало и конкурс за красота, на който Харт и партньорът й искали Тръмп да стане спонсор.
Пред "Гардиън" Харт разказва, че Тръмп веднага проявил интерес към нея и я поканил на вечеря следващата вечер в ресторант в хотел "Плаза". Там присъствали момичетата, които щели да участват в конкурса за красота. Тогава Тръмп започнал да разпитва Харт за интимната й връзка и после я опипал под масата.
През 1993 г. Харт и партньорът й посетили имението на Тръмп "Мар-а-Лаго" във Флорида, за да финализират сделката за спонсорство на конкурса за красота и да организират парти по този повод. Заедно с тях дошли и част от момичетата. Тръмп решил да ги разведе из къщата.
В даден момент той издърпал Харт в една от стаите и я притиснал до стената. Започнал да я опипва и се опитал да й свали роклята. Тя започнала да протестира и му казала да спре, защото в съседната стая бил приятелят й. Възмутила се как може той да й посяга, след като е дошла при него заради бизнес сделка. По-късно Харт разбрала, че опитът за изнасилване е бил направен в стаята на Иванка Тръмп, дъщерята на милиардера.
Харт подала иск срещу Тръмп три години по-късно, през 1997 г. Отказала се от иска няколко седмици по-късно, след като милиардерът и приятелят на Харт договорили извънсъдебно споразумение по друг иск за разтрогване на бизнессделка. Приятелят на Харт завел дело срещу Тръмп за 5 милиона долара, защото по думите му той разтрогнал договора за спонсорство на конкурса за красота.
Джил Харт нямала намерение да разгласява историята с посегателството. През май обаче в. "Ню Йорк таймс" публикува статия за противоречивите отношения на Тръмп с жените и в нея беше спомената историята с Харт. След това Иванка Тръмп защити баща си, като каза, че той никога не е извършвал сексуални посегателства срещу жени.
"Тъй като мен никой не ме защитава, реших да проговоря", казва Харт. Тя признава, че разбира реакцията на Иванка, която искала да защити баща си.
"Но тя е била по онова време на 10 години. Тя не знае какви ги е вършил баща й", добавя Харт и казва, че не иска нищо от Тръмп, а само той да й се извини.
Харт обаче си спомня, че след появата на статията в "Ню Йорк таймс" хора от кампанията на Тръмп й се обаждали и я убеждавали да каже, че никога не е имало посегателство от негова страна, но тя отказала.
/БТА/

Проблемът на Tesla с AI е противоположен на този при Big Tech – недостатъчно разходи
Тръмп може да се откаже от ядрена сделка - Иран едва ли ще сглоби бомба в неговия мандат
Китай прокарва червени линии за икономическия си модел преди търговски преговори със САЩ и ЕС
Мерките на Румъния повишиха нивото на Дунав около АЕЦ "Черна вода" с 4 см
Горещите фондови пазари в Европа наелектризират инвеститорите
Върховният съд на САЩ тихомълком уби независимостта на борсовия регулатор
"След свободата" в Созопол: Спектакъл за избора, паметта и отговорността
Москва: При Радев София смекчи тона към Русия
Домашна лимонада с малини и мента за разхлаждане в жегите
Борусия шокира Арсенал и отмъкна Емирейтс къп
Юнайтед се прицели в италиански национал
Автогол спаси Челси от голям срам в Малайзия
Макаби пусна билетите за ЦСКА, феновете скочиха на ръководството
Цецо Найденов се сравни с легендарен шахматист
Водещ анализатор разкри кога Цолов ще кара във Формула 1
Дневен хороскоп за 10 август, понеделник
Седмичен хороскоп за 10 - 16 август: Пари за Близнаците
Новолуние и пълно слънчево затъмнение в Лъв на 12 август: Очакват ни трансформации
Kекс с банани, шоколад и орехи
Седмична таро прогноза за 10 - 16 август
Организационни хитрости, които правят готвенето по-лесно
Топлинен удар и дехидратация при кърмачета: какво трябва да знаят родителите
Кървене след секс – трябва ли да се притесняваме?
Почти половината бебета по света са изключително кърмени през първите шест месеца
Как се променят костите с напредване на възрастта?
Десет пострадали с тротинетки потърсиха помощ в „Пирогов“ само за денонощие
Най-честите грешки, които правим при използването на слънцезащита
Планинарите искат по-малко коли, почистени пътеки и по-лесен достъп на Витоша
Папа Лъв XIV отново призова за край на войната в Украйна
Рокадa в Ред Бул забавя пробива на Никола Цолов във Формула 1
Съгражданите на зверски убития Георги Кузев подготвят мирен протест
Израел отхвърли 15-точковия план за Газа на Съвета за мир на Тръмп