Кандидатката на Демократическата партия за президент на САЩ Хилари Клинтън определи като ужасяващ факта, че републиканският й съперник Доналд Тръмп предпочита руския президент Владимир Путин пред президента на САЩ Барак Обама, предаде Франс прес.
"Странно е, че Тръмп отново възхвали Владимир Путин като силния човек в Русия", каза тя на пресконференция на летището в Уайт Плейнс, в щата Ню Йорк. Клинтън изрази учудване, че Тръмп е предпочел руския президент пред държавния глава на САЩ. "Това е не само антипатриотично и обидно за жителите на нашата страна и нашия върховен главнокомандващ, това е ужасяващо", подчерта тя по повод на изказването на нейния републикански съперник за Путин.
Бившият държавен секретар на САЩ заяви, че преследването на Абу Бакр ал Багдади, лидерът на Ислямска държава, трябва да бъде основен приоритет. Залавянето му ще изисква усилия на най-високо равнище, но ще изпрати посланието, че никой не може безнаказано да организира или планира нападения срещу САЩ, подчерта Клинтън.
Кандидатката на Демократическата партия порица Тръмп и защото бизнесменът снощи спомена за среща със служители на разузнаването, която имал като кандидат-президент, отбелязва Ройтерс. Снощи Тръмп заяви, че е шокиран от информацията, която получил и добави, че президентът Барак Обама не е последвал съветите на експертите. "Аз никога не бих коментирала който и да е аспект от брифинг с разузнаването. Това е съвсем неуместно. И недисциплинирано", каза тя.
Днес Обама определи Тръмп като негоден за президент. Според Обама обществото трябва да окаже натиск на Тръмп заради "направо смахнатите" му идеи.
/БТА/

Петролът поскъпва с фокус върху покупките от Индия и атаките на Украйна срещу Русия*
Консерваторът Чиприан Чуку беше избран за кмет на Букурещ
Засилващата се буря във Вашингтон подхранва външнополитическите залози на Тръмп
ЕС оценява шансовете си без САЩ, а подкрепата сред американците за Украйна расте
Растящите дългове на германските доставчици на авточасти хвърлят сянка върху индустрията
Среброто и медта засенчват златото като топ метали с наближаването на 2026 г.
"ДПС-Ново начало": Започваме митинги срещу омразата в цялата страна
Зидарово се нуждае от доброволци, които да помогнат след пороите
Кметът на "Люлин" на спешна среща с Терзиев за боклука: "Превръща се в бедствие"
Лудогорец вади скрит коз срещу Славия
Ландо стана 11-ият британец, който е шампион във Формула 1
Ботев Враца се издължи и ФИФА вдигна забраната
Голям обрат с Ивелин Попов
Грандиозна селекция: ЦСКА взима трио звезди от България
Халф на Ботев Пловдив вбеси Херо до краен предел
Бърза рецепта за кисело зеле
Кога кашлицата трябва да ни притеснява?
Нумерологична прогноза за 8 декември
Пухкави бадемови палачинки
Дневен хороскоп за 8 декември, понеделник
Седмичен хороскоп за 8 – 14 декември
Без ток във Варна на 8 декември 2025
Мачовете по ТВ днес (8 декември)
Виц на деня - 8 декември
Евакуират четирима моряци от заседналия край Ахтопол танкер
Времето във Варна на 8 декември 2025
Закопчаха трима шофьори във Варна
Суперкомпютри създават най-пълния модел на акреция на черни дупки
Януарска „Витлеемска звезда“: Три планети в уникален парад около Слънцето
Почистването на орбитални отломки може да се превърне в печеливш бизнес
Съоснователят на Neuralink стартира проект, който може да промени човешката еволюция
Роботът Optimus е усвоил бягането, движейки се почти като човек
Открита е уязвимост в механизма за възстановяване на ДНК на раковите клетки