Емоционално послание на актрисата Рита Уилсън, чийто баща е българин: "Баща ми избяга от България за свободата, която предлага Америка. Но това, което видяхме сега, не е Америка. Това не е Америка, за която баща ми е мечтаел".
“Обикновено не говоря за политика в социалните мрежи, но събитията от 6 януари ме шокираха и натъжиха. И не мога да мълча.” Така започва емоционалното обръщение на американската актриса Рита Уилсън, публикувано в Тwitter, пише Дойче веле.
В текста съпругата на Том Ханкс не пропуска да спомене българския си произход. “Баща ми рискува живота си, за да дойде в Америка. Той избяга от трудов лагер в комунистическа България за свободата, която Америка предлага. Това е причината да имам късмета да съм родена в тази велика страна”, пише Уилсън.
"Това не е Америка"
“Това, което видяхме сега, изглежда като нещо, което иначе се случва в държави като тази, от която баща ми е избягал. Това не е Америка. Това не е Америка, за която баща ми е мечтаел”, четем още в емоционалното послание.
“Баща ми вярваше в една Америка, каквато я представяха кадрите от нашата страна, които той е виждал като млад мъж. Той знаеше, че свободата се извоюва трудно и че демокрацията е начинът, по който трябва да живеем. Баща ми беше натурализиран американски гражданин. Всеки ден от живота си казваше: “Бог да благослови Америка”. Той беше много горд, че е американец. Вероятно това беше нещото, с което се гордееше най-много,” пише актрисата.
По-нататък в посланието си Уилсън прави паралел между сцените в Капитолия и бруталността, с която полицията в САЩ неведнъж е подхождала към чернокожи. “Когато съм ставала свидетел на силите, с които полицията реагира, когато чернокожи протестират мирно, и ги сравня със срамната липса на сила, която позволи на метежници да щурмуват и обсадят Капитолия вчера, става пределно ясно, че си имаме работа със структурен расизъм”, пише още актрисата и подчертава: “Това трябва да приключи. Баща ми не би го подкрепил. И аз няма да го направя.”
"Моят тъст е от България"
Рита Уилсън е родена през 1956 година в Лос Анджелис, Калифорния под името Маргарита Ибрахимов. Баща ѝ Хасан Ибрахимов е български мохамеданин, роден в село Брещене край гръцко-българската граница. По-късно семейството му се премества в България. След деветосептемврийския преврат Ибрахимов е изпратен в лагера “Куциян”. Успява да избяга и да замине за Съединените щати, където започва работа като сервитьор. През 1960 година получава американско гражданство, приема християнството и променя името си на Алън Уилсън. “Успял е да купи къща за семейството си само с бакшиши”, разказва по-късно световноизвестният актьор и негов зет Том Ханкс. Именно на него Ханкс посвещава ролята си във филма “Терминалът”.

Самостоятелните къщи извън комплекси са най-търсени в София и околностите ѝ
„Тренд“: За 800 хил. души у нас разходите за здраве са много сериозна тежест
SOFIX се понижи в пета поредна сесия
Как се промени ситуацията за Nvidia в Китай през последните 3 седмици?
Призивът на Тръмп за подкрепа в Ормузкия проток тест ли е за НАТО?
Директорът на пристанище Лос Анджелис: Ще отнеме време да се възстановят веригите на доставки
Йордан Божилов: Най-добрата гаранция за сигурността ни е членството в НАТО
Централна емисия
Борисов: Не искам да изглежда, че ГЕРБ наказва българите, подкрепата на "Ново начало" беше ключова
Бензинът удари 2 евро за литър в Атина
Централна емисия
Конфискуваха над 2,8 млн. фалшиво евро в Италия
Черно море е готов да потопи Левски на "Герена"
Лоша новина за ПСЖ, Луис Енрике го закъса
Неймар с голяма новина за Барса
Брага размаза кошмара на Лудогорец
Гриша Ганчев изригна мощно: Спрете терора!
Бившата на Тоти вдига сватба през лятото
Новолуние в Риби на 19 март – мечтаем смело, но не бързаме
Таро карти за април за всяка зодия
Ново начало за 3 зодии на 20 март – пролетното равноденствие
„От семенцето до чинията“ от Мишел Дормъди
5 минималистични хит тенденции в маникюра за 2026
5 ежедневни навика за по-добър живот
Има ли риск за овошки тази година?
Живопис, музика на живо и триизмерни прожекции при откриването на изложба във Варна
Пак проблеми! Мощна магнитна буря се насочва към Земята
Запознаха ученици от Варна с възможностите за реализация в съдебната администрация
Какво време ни очаква в четвъртък?
Спипаха двама с дрога
Рядко явление в Атлантическия океан: Морски гиганти са забелязани на неочаквано място
НАСА с необичаен призив: Снимайте градушките!
Ще се превръщат ли роботите-фермери в тор след края на експлоатацията си?
Мощна магнитна буря ще удари Земята между 19 и 22 март
НАСА планира ежемесечни кацания на Луната през 2027 г.
Възможен ли е извънземен живот на луни, реещи се в мрака на Космоса?