Най-малко трима души загинаха, а 11 бяха ранени, след като взрив частично разруши сграда в центъра на Мадрид. При експлозията е загинал и 47-годишен български гражданин, заяви външното министерство на България.
Посолството ни в испанската столица е било информирано за смъртта на нашия сънародник устно по два различни канала от местната полиция. Очакваме официално писмено уведомление, уточняват от външното ни министерство.
Експлозията избухна в центъра на Мадрид вчера. Според доказателства взривът е бил причинен от изтичане на газ, казаха спасителните служби в испанската столица. На тротоара пред взривената сграда са били две от жертвите, едната от които е българският гражданин. По думите на вицепрезидента на регионалното правителство Игнасио Агуадо те минавали случайно пред сградата, съобщи БНР. И двама загиват на място.
Третата жертва е 35-годишен испанец, електротехник, баща на 4 деца, дошъл да помогне в ремонта на газовия котел, който бил повреден.
11 са ранените, един от които сериозно. Сред пострадалите са 5-ма свещеници, които били в енорийския дом-
Експлозията, причинена от изтичането на газ, срути в сряда следобед няколко етажа на сграда, която принадлежи на Католическата църква. В нея се раздавала топла храна за бедните.
Взривената сграда се намира между Дом за възрастни хора и училище на улица Толедо в квартал Ла Латина. По това време училището било празно, а сред обитателите на дома за възрастни хора няма сериозно пострадали. Те са преместени в общински резиденции.
Живеещите на улица Толедо първоначално са били евакуирани, а след това са се върнали по домовете си. Само 3 семейства са останали в общински жилища, докато не се установи дали апартаментите им са безопасни.
Взривената сграда ще бъде съборена, като работата по отстраняването й ще започне още днес. Жена, чийто син учи в училище близо до сградата, където е избухнала експлозията, заяви, че "всички прозорци в една от класните стаи са били изпочупени, а децата са били силно уплашени". Четирима от ранените са приети в болница.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Мъск добавя банкови услуги в X, за да го превърне в „универсално приложение“
Петролът продължава да поевтинява с нарастващия оптимизъм за преговорите с Иран*
Ел Ниньо може да увеличи глобалното затопляне до над 2°C в краткосрочен план
Фюжън кухня: изкуството да смесваш светове
Украйна продължава да удря руски износни и петролни обекти далеч от фронта
Дъщерно дружество на "Булметал" е сключило договор за близо 2 млн. евро
Масов бой с брадви и мотики в Средец вкара 4-ма души в болница
Русия унищожи кораб с военен товар край Николаев, използвайки дронове "Форпост"
ИПБ: Броят на жертвите на пътя расте критично
Извънреден ремонт и ограничения на АМ "Тракия" в посока София днес
Разкриха основния приоритет на Артета за селекцията на Арсенал
Ливърпул предприе ход за трансфер на перла на ПСЖ
Спечели награда с Gol.bg и „Спайдър-мен: Нов ден“
Гришо се отказа от участие в Лос Кабос с последния момент
Лудогорец уреди национал
ЦСКА се разделя с двама, извади ги на тезгяха
10 идеи за спалня в тъмни цветове, които излъчват лукс
Протеинова рецепта: Леща и печени зеленчуци
Гадание с карти: Изберете една и вижте какво ви очаква през август 2026
Късметлийски дни през август за всички зодии
Фюжън кухня: изкуството да смесваш светове
6 маникюра на Хейли Бийбър, по които всички полудяха
Достатъчен ли е слънцезащитен фактор 50 при лекарства, които причиняват фоточувствителност?
Лимоните наистина ли укрепват имунитета?
Функционален хипогонадизъм – ниски нива на тестостерон без увреждане на тестисите
Как да консумираме кайсии и праскови за по-добро зрение?
Longevity – 7 стъпки за по-дълъг пълноценен живот
Креатинът може да подпомогне имунната система в борбата срещу рака
126 пожара са потушени в страната за последното денонощие
Хороскоп за 29 юли 2026
Виц на деня - 28 юли
Безплатни тестове във Варна за Световния ден за борба с хепатита - 28 юли
Мачовете по ТВ днес (28 юли)
Варненци пропищяха от шумните мотори и заведения