BGONAIR Live

Германия национализира филиал на Газпром

Това беше обявено днес

Снимка: БГНЕС/EPA

Снимка: БГНЕС/EPA

Германия днес обяви национализация на местния филиал на Газпром, съобщи РТЛ.

Дружеството е под административното управление на Германия от април. Известно е като SEFE.

Идеята е дружеството да не изпадне в несъстоятелност.

Намерен е начин Русия да излезе напълно от предприятието.

Германия ще поеме пълния контрол над него. Предприети са и действие за гарантиране на енергийните доставки към страната.

По-рано беше национализирана и германската компания Унипер. Германското правителство обяви, че подобни действия се налагат спрямо ситуацията.

Очаква се скоро да бъде обявено реновиране на компаниите.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата