Как се получава германско гражданство? Едно от условията е да живеете в страната поне от осем години. Но германското правителство сега затяга процедурата и въвежда и нови изисквания, съобщи DW.
Ето какви:
Имигрантите, които при пристигането си в Германия са се регистрирали под фалшиви имена или са скрили истинския си произход ще получават по-трудно гражданство. Това предвижда законопроект на германското вътрешно министерство.
За да може един чужденец да кандидатства за германско гражданство, той трябва да е живял поне осем години във Федералната република. Времето, през което той е пребивавал под фалшива самоличност, няма да се смята. "В противен случай се създават стимули за нарушаване на закона", се казва в обосновката на законопроекта.
Причините за укриване на идентичност са много. Когато страната по произход е неясна например, депортацията е почти невъзможна. Освен това имигрантите имат различен шанс за получаване на убежище в зависимост от това държавата, от която идват.
Законопроектът предлага имигрантите с фалшиви самоличности да не получават право на пребиваване - нито временно, нито постоянно. Тези два документа са сред изискванията за получаване на гражданство.
Нови правила и за децата
Досега децата на двама родители, които пребивават в Германия с чуждестранно или неясно гражданство, получаваха германски паспорт при раждането, ако поне един от родителите е в Германия от повече от осем години. Новият законопроект предвижда децата да губят германското си гражданство, ако се докаже, че някой от родителите е пребивавал в страната под фалшива самоличност. Тази мярка ще важи само за деца до 5-годишна възраст. Изключение ще се прави за децата, които имат родител, който е германски гражданин, както и за тези, които биха станали апатриди, т.е. без никакво гражданство, ако им бъде отнето германското.
Предвидено е също така хората, които получават убежище или закрила според Женевската конвенция за бежанците, да губят правото на повече от едно гражданство. Това засяга около една четвърт от всички кандидатстващи за убежище в Германия.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
S&P 500 започна седмицата почти без промяна, Intel тласна чиповете надолу
Администрацията на Тръмп е отнела над 175 хил. визи от началото на мандата му
Кадър на деня за 10 август
Руският Върховен съд забрани на антивоенната партия "Яблоко" да участва на парламентарните избори
Ръководителите на UniCredit и Commerzbank са провели първия си разговор за германската банка
Тръмп поиска от Иран да плати компенсация за убити хора във войни, атаки и протести
Има ли "правилен" час за риба? Ето какво показват данните
Рецепта за кекс с узо
Късна емисия
Обявиха извънредно положение в Колумбия, ЕС е в готовност за помощ
Нинова за убийството в Пловдив: Ако бях съдия - най-високата присъда
Ботев Пловдив победи Спартак Варна у дома
2000 човека дойдоха на фалшивата сватба на Роналдо + СНИМКИ
ВИДЕО: Черно море – Лудогорец
Ливърпул обяви трансфера на Роналд Араухо
Байерн започва преговори за нов договор с Хари Кейн
Славия победи с 3:0 Ботев във Враца
Таро карта за 11 август, вторник - Петица жезли
Дневен хороскоп за 11 август, вторник
Сладкиш с кайсии за Голяма Богородица
Без декори и ефекти: LP направи концерт, който публиката няма да забрави
Красив и различен - deep french маникюр (+Снимки)
TRENDER POSH – дамски смарт часовник, създаден за различните моменти от деня
Защо продължителното пътуване влошава хроничната тазова болка при мъжете?
Нова надежда при макулна дегенерация: Иновативна система за продължително лечение
Остра чернодробна недостатъчност след топлинен удар
България е с най-висока честота на вроден сифилис в ЕС!
Връзката на щитовидните заболявания със сърдечно-съдовата система
Варна въвежда услуга за денонощно здравно наблюдение на хора в риск
Електромобилите станаха по-евтини от хибридите
Куриоз: Изритана топка по време на мач причини верижна катастрофа (ВИДЕО)
Наблюдаваме частично пълно слънчево затъмнение от България
НСИ показва как се променя официалната статистика с изложба в Морската градина на Варна
Мъж без книжка, опита да избяга от полицаи във Варна
Ясни са победителите в 50-ия юбилеен международен бридж фестивал „Варна“