Стойността на марката на американската корпорация Netflix, която предоставя стрийминг услуги, нарасна със 72% през годината до 26,7 милиарда долара, според класацията на Forbes за най-скъпите марки в света, публикувана във вторник.
На първите места в списъка, както и през предходната година, са съответно марките Apple, на стойност 241,2 милиарда долара, Google (207,5 милиарда долара), Microsoft (162,9 милиарда долара), Amazon (135,4 милиарда долара) и Facebook (70,3 милиарда долара) ). Следват Coca-Cola, Disney, Samsung, Louis Vuitton и McDonald's. Година по-рано Toyota също беше в челната десетка, но тази година, като загуби 7% от стойността си, тя зае едва 11-то място. Louis Vuitton, който по-рано не беше включен в десетте най-скъпи марки, се покачи с 20%, като по този начин зае деветата позиция.
От първите десет лидери само Facebook и Samsung загубиха съответно 21% и 5%, докато други марки станаха по-скъпи. Netflix, който показа най-голям ръст за една година от 72%, е на 26-о място. Chanel (увеличение с 42%), Amazon (40%), Microsoft (30%), Paypal (24%) също значително добавят стойност.
Общата стойност на 100-те най-скъпи марки беше 2,54 трилиона долара. Повече от 50 от тях принадлежат на американски компании, 10 марки са от Германия, девет са от Франция, Япония и Швейцария, съответно шест и пет. Най-представените в списъка са марки на технологични компании: в списъка има 20. 14 марки принадлежат на фирми за финансови услуги, 11 принадлежат на автомобилния сектор, а осем принадлежат на сектора на продажбите.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Отварянето на Ормузкия проток няма да изтрие икономическите щети
Румънският парламент отхвърли правителството на номинирания за премиер Адриан Вещя
Технологичният сектор повлече надолу S&P 500 в началото на седмицата
Кадър на деня за 22 юни
Lucid ще съкрати около 18% от работната си сила в САЩ
К. Йорданов: Волатилността в преговорите за Близкия изток ще продължи и на пазарите
Левски търси терени за нова база на академията
Христо Стоичков за Меси: Всички спорове са излишни! Аржентинецът вече е №1 по голове на световни първенства
Меси след дубъла срещу Австрия: Щастлив съм, вече сме на осминафиналите
Норвегия победи Сенегал с 3:2 и се класира за 1/16-финалите на Мондиал 2026
Мбапе с два гола при 3:0 над Ирак, Франция е на 1/16-финал на Световното първенство
Англия – Гана
Женски хороскоп за юли 2026
Нумерологична прогноза за 23 юни
Класически италиански брускети
Пиесата „Любов в насрещното“ на Здрава Каменова се превръща в роман
Поверията за здраве на Еньовден
Дневен хороскоп за 23 юни, вторник
Честваме паметта на Света мъченица Агрипина Римска
"Политико": Подкрепата за Тръмп сред европейските му съюзници отслабва
Луда надпревара за голмайстор №1: Меси, Мбапе и Хааланд с по нови два гола
Полицията има заподозрян за стрелбата по блокове и автомобили във Варна
19 отбора участваха в Ученическия турнир по плажен волейбол
Варна почете хората и организациите в подкрепа на бежанците
Астрономи потвърдиха съществуването на трета галактика без тъмна материя
Китай превърна изстрелването на ракети в туристическа атракция
Нито растение, нито гъба: Мистериозен 8-метров организъм е доминирал на Земята
В океана откриха „изгубен град“, който не прилича на нищо друго на Земята
Астрономи разгадаха мистерията на Уран: Леденият гигант крие водно ядро
Защо все още не сме открили извънземни? Три възможни обяснения