Разследването категорично е установило, че намереният в Бургас разчленен труп е на 28-годишния Юмер Мехмед, който беше в неизвестност от 4 август, и той е бил убит от задържания бизнесмен Станимир Рагевски, съобщиха на брифинг от бургаската прокуратура. Той беше арестуван, след като е установено, че за последно двамата са били заедно в бял мерцедес, след което телефонът на младия мъж е бил изключен.
"От доказателствата, събрани до този момент, е установено безспорно, че Юмер Мехмед е убит от Станимир Рагевски посредством огнестрелен изстрел. Това е било извършено на 4 август, като в период от няколко дни обвиняемият по делото е съумял да направи опит да укрие трупа", обяви наблюдаващият делото прокурор Десислава Трифонова от Окръжна прокуратура-Бургас, цитирана от БТА.
Тя уточни, че останките са били открити снощи късно вечерта.
Първоначалното обвинението срещу 55-годишния Рагевски - за отвличане, вече е изменено в такова за убийство.
"По настоящем можем да защитим тезата, опирайки се на наличните доказателствени източници, за извършено умишлено убийство, наказуемо с лишаване от свобода от 10 до 20 години", добави окръжният прокурор Георги Чинев.
"Няма доказателства, че друг човек е съдействал, помагал, подбуждал или склонявал Станимир Рагевски към убийството", поясни Трифонова.
Продължава работата по случая, извършват се множество действия по разследването, продължават оперативно-издирвателни мероприятия, подчертаха от прокуратурата.
Знае се, че полицията разследва и изчезването през миналия октомври на 47-годишната брокерка от Бургас Теодора Бахлова, която е имала бизнес и приятелски отношения със задържания Рагевски. Има подозрения, че тя също е била убита.
Юмер Мехмед, който бил строителен работник, e арестуван за съпричастност към групата на Димитър Желязков-Очите и разследван за палежи, рекет и разпространение на дрога. В последно време обаче той е работел за Рагевски, който се свърза с организирана престъпна структура. Затова се разследва версията, че именно Юмер е замесен в изчезването и вероятната смърт на жената.
По информация на бургаския сайт "Флагман" през последните година-две Рагевски страдал от прогресиращо неврологично заболяване, свързано с атрофия на долните крайници.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Инвеститорите пренебрегнаха пазара на облигации и индексите в САЩ затвориха с ръстове
Nio привлича най-голямо внимание сред китайските марки от началото на годината
Унгария ще спре напълно АЕЦ "Пакш" през следващата седмица заради ниските нива на Дунав
Разходите на БНБ за надзор на банките са близо 21 млн. евро за миналата година
Китай одобри разширяване на ядрените си мощности за 25 млрд. долара
Тръмп губи доверие в преговорите с Иран и войната в Близкия изток може да се проточи
Поверия, забрани и обичаи за празника на 1 август
4 зодии привличат изобилие и късмет на 1 август
УЕФА спря продажбата на билети за ЦСКА - "Макаби"
Как да се предпазим от Западнонилската треска в Европа
Късна емисия
Рецепта за гювеч с пилешко и зеленчуци на фурна
Спортът по телевизията днес, 1 август
Мачовете по телевизията днес, 1 август
Проблем за Макаби преди ЦСКА! УЕФА може да резне израелците
Любо Пенев със силни думи
Юве набира скорост! 2:0 над Ница
Грешка и автогол оформиха 1:1 между Славия и Локомотив София
Нумерологична прогноза за 1 август
Лунна диета за август 2026
Салата със сьомга, авокадо и краставица
Месечен хороскоп за август 2026
Таро карта за 1 август, събота - Магьосникът
Гадание с карти: Изберете една и вижте какво ви очаква през август 2026
Компютърен тест оценява вероятността за аутизъм с 13 въпроса
Молекулярен профил показва риск от Алцхаймер години преди когнитивния спад
Метформинът потиска клетки на рядко агресивно заболяване на кръвта
Първите дни на кърменето: Защо началото невинаги е лесно?
Кампания насърчава кърменето без рутинно дохранване на бебетата в родилните отделения
МЗ предлага лекарства без разрешение да се прилагат и за профилактика и диагностика
Кои са най-опасните коли на пътя? Вижте какво показва ново проучване
ФК Аксаково приема Черноломец за контрола в събота
Приключи жътвата на ечемика в Добричко
Показват „Реликвите на Калиакра“ във Варна
Новите правила за изкуствения интелект в ЕС влизат в сила от 2 август
И семейство Клуни бяха евакуирани от дома им във Франция заради горските пожари