Опасен инцидент е станал снощи на борда на самолет на румънската авиокомпания Таром, изпълняващ полет от Брюксел до Букурещ, съобщава телевизия Диджи 24. Един от пътниците се е самонаранил с ножче за бръснене.
Със същия полет са пътували заместник генералният секретар на НАТО Мирча Джоана, ръководителят на Департамента за извънредни ситуация в румънското МВР д-р Раед Арафат и бившата министърка на околната среда и горите, а сега евродепутат Рована Плумб. Информацията за инцидента на борда на самолета е потвърдена от заместник генералния секретар на НАТО Мирча Джоана, който е румънец.
След излитане на самолет на Таром от Брюксел снощи с дестинация Отопени (Букурещ) румънски пътник от икономична класа започнал да се кара с кабинния персонал, отправяйки обиди и заплахи по адрес на стюардите. Екипажът и капитанът на полета са процедирали в пълно съответствие с националните и вътрешните правила на компанията, но буйният пътник не престанал да създава проблеми, разказва телевизия Диджи 24.
При тези обстоятелства било отправено искане за съдействие от полицията и охраната на Таром след кацане на Отопени. След като видял, че на борда на самолета се качват полицаи и охранители, пътникът се настанил на място в бизнес класа и се самонаранил с ножче за бръснене, скрито под езика му по време на проверката в Брюксел. В салона за пътници бизнес класа се е разпръснало голямо количество кръв в резултат на самонараняването.
Пътникът не е бил от категория хора, представляващи опасност или осъдени, затова не е бил придружаван до качването си на самолета. Тече проверка, за да бъде установено как е преминал проверката на летището с ножче за бръснене в себе си.
Според източници от румънския национален превозвач Таром, цитирани от Диджи 24, пътникът е прибегнал до самонараняване, за да бъде отведен в болница, откъдето да опита да избяга. (БТА)

Стратезите на JPMorgan повишават целевото ниво за индекса S&P 500
Европейските борси поеха глътка въздух близо до рекордния връх
КЗП е наложила санкции са за 1,31 млн. евро през периода на двойното обозначаване на цените
Украйна подпали в Сибир един от най-големите нефтохимични комплекси в света
Г. Добрев: Липсата на единен пазар и финансиране тласка европейските "еднорози" към САЩ
Проф. Касчиев: Спокойствието, което цари в АЕЦ "Козлодуй", е подвеждащо
Централна емисия
Експерт: България се нуждае от национална система за реакция при дронове
Аркади Шарков: Заплатите на болничните директори са просто удобна боксова круша
Централна емисия
Байерн започва преговори за нов договор с Хари Кейн
Славия победи с 3:0 Ботев във Враца
Александър Александров преди ЦСКА 1948 – Панатинайкос: Трябва да дадем над 100%
Гръм от "Герена": Левски продава Акрам Бурас
Безобразник ли е съдията Колев? Решенията му взривиха ЦСКА
Нееструп преди ЦСКА 1948: Панатинайкос е готов за реванша
Сладкиш с кайсии за Голяма Богородица
Без декори и ефекти: LP направи концерт, който публиката няма да забрави
Красив и различен - deep french маникюр (+Снимки)
TRENDER POSH – дамски смарт часовник, създаден за различните моменти от деня
„Дом на щастието“ от Мануела Инуса
Новолуние и пълно слънчево затъмнение в Лъв на 12 август: Очакват ни трансформации
Защо продължителното пътуване влошава хроничната тазова болка при мъжете?
Нова надежда при макулна дегенерация: Иновативна система за продължително лечение
Остра чернодробна недостатъчност след топлинен удар
България е с най-висока честота на вроден сифилис в ЕС!
Връзката на щитовидните заболявания със сърдечно-съдовата система
Варна въвежда услуга за денонощно здравно наблюдение на хора в риск
Наблюдаваме частично пълно слънчево затъмнение от България
НСИ показва как се променя официалната статистика с изложба в Морската градина на Варна
Мъж без книжка, опита да избяга от полицаи във Варна
Ясни са победителите в 50-ия юбилеен международен бридж фестивал „Варна“
31 пияни и дрогирани шофьори спипа КАТ за ден
Изложбата „Море“ събира 12 варненски художници в музея „Георги Велчев“