През денонощието ще преобладава облачно време. Ще превалява предимно слаб дъжд. В сутрешните часове на места в равнините е мъгливо, а в северозападните райони превалява сняг. През деня ще има и временни разкъсвания на облачността. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югозапад, в северните райони - от изток, пише БТА.
Минималните температури ще са между 0 и 5 градуса, а максималните ще са в широки граници - между 3 и 8 градуса в Северна, и от 11 до 16 градуса в Южна България.
Над Черноморието ще е предимно облачно с валежи от дъжд в часовете преди обяд. Сутринта ще духа до умерен източен вятър, след пладне ще се ориентира от югозапад. Максималните температури ще са от 6-7 градуса в северните, до 12-13 градуса в южните райони. Температурата на морската вода е 5-7 градуса. Вълнението на морето ще е 2-3 бала, след обяд на места ще се усили до 4.
Над планините ще е предимно облачно с превалявания от дъжд, над 2000 метра преминаващи в сняг. Ще духа умерен югозападен вятър, който вечерта ще се усили. Ще е по-топло с максимална температура на височина 1200 метра - около 10 градуса, на 2000 метра - около 4 градуса.
В сряда температурите ще са все още в доста широки граници, дневните покрай Дунав - под 10 градуса, докато в останалата част от страната максималните ще са между 14 и 19 градуса. Минималните - от около нулата покрай Дунав до 10-12 градуса в югоизточните райони. Облачността ще е променлива, на отделни места ще превали дъжд.
Ще духа слаб, главно в Източна България умерен югозападен вятър, който през деня ще се ориентира от запад. В четвъртък ще преобладава облачно време, на повече места ще превали дъжд, над 900-1000 метра - сняг; по-голяма вероятност за по-съществени количества има в източните райони, а в югоизточните са възможни и гръмотевици. Вятърът ще се ориентира от северозапад, ще се усили и с него за кратко ще нахлуе студен въздух.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Русия готви нов данък за някои бизнеси в опит да запълни дупките в бюджета
САЩ и Иран са в битка за контрол над Ормузкия проток
Европейските акции затвориха с понижения в сряда
Германия потвърди спирането на петрола по "Дружба", липсата му не е фатална
Google предизвиква OpenAI и Anthropic с нови AI агенти
Германия намалява наполовина прогнозата си за икономическия растеж през 2026 г.
Разследват смъртта на секретни учени в САЩ на фона на слухове за НЛО
Кандев: Ивелин Арабаджиев е гръбнакът на МВР и истинското лице на службата
На хората им писна и от ярост наказаха досегашните с "тоягата" Радев, смятат анализатори
Централна емисия
Централна емисия
Каракачанов: Уродливата ситуация в съдебната система е плод на реформаторите Христо Иванов, ПП-ДБ
Арда си направи харакири и Локо Пд чака съперника си на финала
Дудова с тежък жребий на Европейското
Край! Челси би шута на Росиниър
Екшън! Феновете на Локо Пд влязоха в сблъсък с полицията в Кърджали
След 14 години: Гришо ще участва на любопитен турнир
Феновете на Левски и ЦСКА се активизираха – ето какво направиха
Дневен хороскоп за 23 април, четвъртък
3 карти разкриват посланието на вселената
Защо средиземноморската диета е толкова успешна за отслабване
Модни илюзии – трикове с дрехи, които променят силуета
Борислав Пенев: Свръхстимулацията от екраните предизвиква мощна допаминова реакция в развиващия се мозък
Кои са легендарните музиканти зад супергрупата BEAT, която съживява звука от 80-те на King Crimson
Шарл Мишел обвинява Урсула фон дер Лайен в "авторитарен стил на управление"
Засегнатата от суши територия в България през 2024 г. достига максимум от 17 години
Украйна предложила да преименува част от Донбас на "Донилeнд" в чест на Тръмп
Радев, Русия и първите задачи пред новото правителство
Силен студен фронт носи бурни ветрове до 100 км/ч и рязко застудяване в България
Приходите на българските хотели растат все по-бързо
Кристина Кох от „Артемида 2“ споделя какво се случва след 10 дни престой в Космоса
Сензационно откритие на Марс: Curiosity намери нови органични съединения
Над 35 000 намерени диаманта: Тайната на Crater of Diamonds State Park в САЩ
В САЩ разследват мистериозната смърт на учени с достъп до секретни програми
22 април: Денят на планетата Земя
Най-загадъчният вулкан на планетата изхвърля злато за хиляди долари всеки ден