През нощта ще бъде предимно ясно, над източните райони с временни увеличения на облачността, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Ще духа слаб и умерен вятър от изток-югоизток.
В събота времето ще бъде слънчево и горещо. Вятърът от изток-югоизток ще се усили. Максималните температури ще бъдат между 34° и 39°, по-ниски по Черноморието, в София около 34°.
Привечер, под влияние на приближаващ от запад студен атмосферен фронт, над Западна България въздушната маса ще се лабилизира. Ще започне да се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и през нощта срещу неделя в Западна и Централна България ще има краткотрайни валежи с гръмотевични бури. Ще има и градушки.
Вятърът ще започне да се ориентира от северозапад.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево. В сутрешните часове на места ще има ниска облачност или намалена видимост. Ще духа умерен изток-югоизточен вятър. Максималните температури ще бъдат между 27° и 29°. Температурата на морската вода е 24°-26°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
В планините през деня ще бъде слънчево и топло. Ще духа умерен до силен юг-югоизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 30°, на 2000 метра - около 22°.
През нощта срещу неделя първоначално в масивите от Западна, е след полунощ и в Централна България ще има краткотрайни валежи с гръмотевични бури.
В неделя студеният атмосферен фронт ще премине през страната. Ще се развива купесто-дъждовна облачност, вече и на изток ще има краткотрайни, локално интензивни валежи с гръмотевични бури и градушки.
Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад и ще се усили, повече в Дунавската равнина. Температурите ще започнат да се нормализират и максималните ще са от 24°-26° на места в Западна България до 34°-36° в Югоизточна.
В понеделник със северозападния вятър температурите още малко ще се понижат и в по-голямата част от страната ще са около 30° - по-ниски на запад, по-високи на изток. Сутрин ще е прохладно. Главно над Северна България и планинските райони ще има по-значителни временни увеличения на облачността и там остава с повишена вероятност за краткотрайни валежи.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Wall Street не повярва на уверенията за прогрес в преговорите между САЩ и Иран
ВЕИ и френските ядрени централи засега удържат поскъпването на тока в Европа
Глобалното качество на въздуха се влошава през 2025 г., основно заради горските пожари
Какво стои зад стратегията на Безос за AI трансформация на традиционни индустрии?
ЕЦБ ще започне нови проверки на излагането на банките към частния кредит
Стайни растения за здраве и позитивна енергия у дома
Рецепта за паста с телешко месо
Тези 3 зодии винаги намират изход от всяка ситуация
Как шумът от трафика разрушава живота на животните?
Късна емисия
Ситуацията със Стеф Къри остава неясна
Спортът по телевизията днес, 25 март
Люис Хамилтън очаква още силни представяния
Световното по снукър остава в "Крусибъл" още дълго време
Валенсия надви Олимпиакос след голяма драма в Евролигата
Черно море разби Левски
Таро карта за 25 март, сряда
Дневен хороскоп за 25 март, сряда
Gladen.bg представя новото поколение онлайн пазаруване – по-бързо и по-персонализирано от всякога
Цветове за добро настроение през пролетта
Здравословно пилешко с лимон, билки и зеленчуци
Женски хороскоп за април 2026
България, Румъния и Хърватия с най-висока смъртност по пътищата в ЕС
Няма българи за работа по хотелите, дават по 1500 евро заплата на непалци, индийци, киргизи и узбеци
Някои българи влизат в имотния пазар с мисълта да излязат по-богати
Български астрономи откриха нова свръхземя
България е сред най-големите търговски партньори на Иран – четвърти по внос, осми по износ
ЦРУ и Мосад допуснаха фундаментална грешка при подготовката на войната в Иран
Създадоха самопочистваща се тъкан, която не се нуждае от прах за пране
Краят на МКС: Ще се превърне ли станцията Axiom в мост към комерсиалния космос?
Метеор с тегло един тон избухна над Тексас, хиляди в Хюстън чуха звуковия удар
Товарният кораб „Прогрес-94“ се скачи с Международната космическа станция
Руският аналог на Starlink вече има 16 сателита в орбита
Artemis II: Поглед отвътре към мисията, която ще отведе човечеството по-далеч от всякога