Звездата на руската естрада Алла Пугачова с остри критики към президента Владимир Путин. Тя поиска да бъде включена в списъка на лицата, които са обявени за чуждестранни агенти. Така певицата демонстрира солидарност към съпруга си, който отправи критика към изпращането на руски войски в Украйна и беше обявен за чуждестранен агент.
Звучен шамар за Кремъл и началото на края на режима на Путин – така мнозина анализатори описаха острите изказвания на 73-годишната икона на руската попмузика Алла Пугачова спрямо Путин.
Пугачова реагира на обявяването на съпруга ѝ - актьора и телевизионен водещ - Максим Галкин, за част от чуждестранните агенти в Русия. "Моля да ме включите в списъка на чуждестранните агенти на моята любима страна, защото съм солидарна със съпруга си - един честен, почтен и искрен човек, истински руски патриот, неподкупен човек, който иска родината му да процъфтява и да живее в мир", пише в поста ѝ.
Пугачова подчерта, че съпругът ѝ иска в Русия да има свобода на словото, а руските военни да не загиват в името на илюзорни цели. Коментарът на Алла Пугачова взриви социалните мрежи. Позиция изразиха както обикновени граждани, така и политици и видни общественици: "Алла Пугачова се обяви за свобода на словото, срещу репресии и война. Милиони алени рози срещу силите на злото"; "Въстанието на Пугачова ще доведе до падането на режима".
Други пък написаха "Браво, Алла Борисовна! Най-доброто ѝ изпълнение от много години насам". Но освен окуражителни слова, Пугачова получи и критики като някои я определиха като предател.
След началото на руската инвазия в Украйна Пугачова и 27 години по-младият ѝ съпруг Галкин напуснаха Русия и се установиха в Израел. И ако Галкин не пестеше критиките си към руското ръководство, Пугачова досега се въздържаше от политически изявления.
Анализатори коментират, че изненадващото решение на Пугачова да заеме позиция по политическа тема може да накара обществото да се замисли и да поиска да сложи край, което вече е опасно за властта.
Вижте повече в репортажа на Теодора Георгиева по Bulgaria ON AIR
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Вълната от национализъм в Иран задушава дипломатите му
ЕЦБ: Търговското напрежение отслаби динамиката на европейския кредитен пазар
Защо в инженерните екипи има място за специалисти с по-голям опит
SOFIX завърши деня със спад от 0,18%
Мерц: Германия не блокира сделката между UniCredit и Commerzbank
ЕС си спечели седмица време, за да опита да договори нов ценови таван на руския петрол
Бюджет 2026 и битката за политически образ на управлението
Крум Зарков: Аз прекратих контрола на Пеевски върху БСП
Коста Стоянов, "Възраждане": Над Олег Невзоров има чадър, днес е бил в София
Ради Милев на 78: Несломимият ултрамаратонец, който чупи световни рекорди
Централна емисия
Велислава Петрова в Киев: България ще разширява енергийното сътрудничество с Украйна
Тенисът се поклони пред Стан Вавринка
Реал Мадрид чупи рекорд за Майкъл Олисе
НА ЖИВО: Англия – Аржентина (Съставите)
Медиите в Босна: Катастрофа! Левски ни показа мястото
Локомотив Пловдив взе защитник, минал през Щутгарт
Йоанис Питас: ЦСКА трябва да покаже най-доброто срещу Дери Сити, за да продължи в Лига Европа
Дневен хороскоп за 16 юли, четвъртък
Кое е най-доброто време за поливане на растенията?
Лятна супа от тиквички и сирене
Всяко слънчево изгаряне оставя следа: как да намалим риска от рак на кожата
3 рецепти за десерт без брашно
Правителството отпусна 2,5 милиона за новия ферибот на Белослав
Зеленски: Русия може да обяви обща мобилизация след изборите
Кабинетът отпусна над 10 милиона на учители
Черно море пусна в продажба картите за новия сезон
Хванаха за ден 22-ма шофьори с алкохол или наркотици
Тръмп: Мисля, че Путин е готов да сключи сделка
Учени разкриха нови тайни за делфините в Японско море
Сондата Solar Orbiter изпрати снимки от обратната страна на Слънцето
Тъмната материя може да се крие в пето измерение, предполагат учени
Учени откриха шесто чувство, за което малцина са чували
Космическият боклук в орбита около Земята се увеличава – колко опасен е
Астрономи откриха нова екзопланета, по-голяма е от Юпитер