Бившата австрийска министърка на външните работи Карин Кнайсъл е заявила, че предпочита да прекарва времето си в руското село Петрушево, отколкото на плажа на Малдивите или Сейшелите. Тя е казала това в интервю за руската агенция ТАСС, пишат днес австрийски медии.
Селото, в което Кнайсъл летува от няколко седмици, се намира в руската Рязанска област.Животът в Петрушево допадал на бившата австрийска дипломатка. Тя уточнява в интервюто за руската агенция, че къщата, в която живеела там, не е нейният постоянен адрес.
В друго интервю, което дала преди няколко дни за местен руски новинарски сайт, съобщиха още австрийски медии, Кнайсъл заявила, че къщата е била наета от французойката Ирен Комо, която работела в Москва и е закупила имота в средата на 90-те години на миналия век. Целта на лятното пребиваване на бившата австрийска външна министърка в добилото междувременно международна известност малко селце е да учи руски и да довърши книгата си за актуалното положение в Европа, която трябва да излезе през октомври или ноември тази година.
Кнайсъл заявява пред местния журналист, че не знае докога ще остане в руското село. Тя допълва, че е трябвало да напусне Австрия и се е установила във Франция, където също е нямала право на работа, но когато й е било отказано да си открие банкова сметка, е била обзета от страх. "Трябваше да избягам от Европа, никъде не ме приемаха", посочва бившата първа дипломатка на Австрия.
В момента Кнайсъл ръководи Геополитическата обсерватория за ключовите теми на Русия към университета в Санкт Петербург. Запитана от местния журналист за сватбата й през 2018 година, на която гост беше руският президент Владимир Путин, тя отговаря, че в живота й има много повече събития от тази церемония по сключване на брак, който вече е разтрогнат, но цял свят я пита за това. Кнайсъл уточнява, че последната й среща с Путин е била през 2019 г.
(БТА, Специално за БТА от Цветана Делибалтова)

Пакет от мерки в помощ на туристическия сектор ще бъде предложен до две седмици
Кандидати от „Прогресивна България“, ПП-ДБ, „Възраждане“ и БСП в дебат за здравеопазването по Bulgaria ON AIR
Швеция купува системи за противовъздушна отбрана за над 900 млн. долара
Air France-KLM подаде първата оферта за дял в португалската авиокомпания TAP
Тримесечните продажби на Volvo се свиват заради геополитическите трусове
Ипотечен гигант в САЩ приема за първи път жилищни заеми, обезпечени с криптовалути
МВР: Купуването на гласове расте, цената достига 50-100 евро
Първа копка за "Къща на децата" – глас и подкрепа за младите (СНИМКИ)
Комисията по професионална етика към ВСС се самосезира заради Емилия Русинова
„Сцената на изборите“: „Директно“ тръгва из страната, за да покаже проблемите на хората извън София
Надцакване: Ман Юнайтед и Ливърпул дават по 100 млн. евро за "бик"
Стоичков получава своя пореден кът слава
Голямо кроше! Световната вицешампионка Янева скъса кръстни връзки
Джерард съветвал Салах: Не прави това, не и по този начин!
Само 1000? Левски обяви важна новина
Ново 20! Ето какво ще направи за Левски спряган за нов собственик на сините?
Питка за Цветница
25 знака, че вселената иска да бъдете с определен партньор
Skindred се присъединяват към Hills of Rock 2026
Късметлийски дни през април за всички зодии
Какво се случва с кръвното налягане, ако ядете гъби редовно
Задължителни ястия за Лазаровден
Полярният ни кораб е в Средиземно море, завръща се във Варна на 9 април
От началото на май МВР ще взема точки и за превишаване на средната скорост
Колко ще струва почивка по нашето Черноморие за Великден?
Спират ученическите курсове по автобусни линии във Варна по време на великденската ваканция
76 арестувани само за ден във Варна при мащабна акция на полицията
Дечев: Дори във фризьорски салони се откриват приготвени пари за купуване на гласове
Учени откриха зловещи структури под ледовете на Гренландия
Супервулкан в Япония се пробужда: Учени засякоха ново натрупване на магма
НАСА изстреля астронавти на историческа мисия до Луната
Китай представи най-тежкия товарен дрон в света с обсег от 3000 км
Предложиха нова мисия за изследване на Уран
Ново изследване: Земята е формирана изцяло от материал от вътрешната част на Слънчевата система