Дмитрий Песков, говорител на Кремъл, нарече “опасна ескалация” изявлението на някои от западните страни по време на срещата на върха на НАТО във Вашингтон. Някои от страните разрешиха на Киев да използва доставени от тях оръжия за нанасяне на удари по руска територия, предаде Ройтерс.
В разговор с журналисти Песков отбеляза, че според Москва такива оръжия вече се използват за нанасяне на удари по територията на Русия.
Песков заяви още, че унгарският премиер Виктор Орбан не е информирал руския президент Владимир Путин, че планира да се срещне с бившия американски президент Доналд Тръмп. По думите му Путин не е предал никакво послание на Тръмп чрез Орбан.
Според говорителя на Кремъл съобщенията в медиите, че Русия е планирала да убие главния изпълнителен директор на германската оръжейна компания "Райнметал", се основават на "фалшива" информация. Песков подчерта, че тези съобщения са от анонимни източници, не съдържат "сериозна документация" и затова не могат да бъдат приети сериозно.
Русия не изключва каквито и да било възможности за евентуално възобновяване на вече несъществуващата черноморска зърнена сделка, каза още говорителят на Кремъл. Той припомни думите на руския президент Владимир Путин, че Москва е отворена за обсъждане на евентуално възобновяване на зърнената сделка, но само като част от по-широк комплекс въпроси.
Споразуменията за Украйна трябва да бъдат всеобхватни, а не по отделни, извадени от контекста въпроси, поясни Песков, цитиран от ТАСС.
По повод на снощната грешка на езика на американския президент Джо Байдън, който неволно представи украинския лидер Володимир Зеленски като руския президент Владимир Путин, преди да се поправи, говорителят на Кремъл каза, че целият свят е обърнал внимание на това, но американските избиратели, а не Русия, трябва да определят кандидатите си за президент. В друг момент Байдън също така погрешно нарече съперника си републиканец Доналд Тръмп свой вицепрезидент, вместо Камала Харис.
"Това не е наша тема. Това е тема на САЩ. Нека американските избиратели определят шансовете на кандидатите”, подчерта Песков.
В своя защита Байдън обясни, че е направил грешката с името на Зеленски, защото е бил "така съсредоточен върху победата над Путин", отбелязва Ройтерс. / БТА
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Какви мерки взимат най-богатите страни, за да ограничат негативите от скъпия петрол?
Как Европа да стабилизира икономиката си в новата геополитическа среда?
Германия обмисля съкращения на разходите за здравеопазване с 60 млрд. евро
Индексите на БФБ затвориха разнопосочно в понеделник
България се включва в програмата PURL, ще произвежда и дронове заедно с Украйна
Европейските фондови пазари са във възход въпреки задълбочаването на конфликта в Иран
Разкритата престъпна мрежа за трафик на оръжие: Има арести в Испания, България и Гърция
"Олимпиакос" и Везенков надиграха "Панатинайкос" в битката за върха
Радев: Споразумението с Украйна рискува националната сигурност на България
Гърция отлага задължителното плащане на наем по банков път за октомври
Късна емисия
За три зодии трудните времена приключват на 31 март
ВИДЕО: Яник Синер – Иржи Лехечка
Стилияна Николова: Конкуренцията със сигурност не спи
Обявиха важна новина за Левски
България спечели първи трофей от половин век
София Жук
Капитанът на Индонезия: Можехме да бием България
Дневен хороскоп за 31 март, вторник
Ароматното начало на деня – как да изберете най-доброто кафе за дома
Магия за 15 минути: Как да се почувстваш като кралица (дори в делник)
3 свежи рецепти за Цветница
Сомнологът д-р Петър Чипев: Буденето през нощта не е безобидно
Експерт: По-вредно е да оставяме косата мокра, отколкото да я сушим със сешоар
Ще изчезнат ли скоро ръчните скорости на колите?
Учениците от Спортното училище в Търговище разбраха, че Интернет не е игра без правила
Украинците идват и с влак! Готвят директна жп линия от Киев до Варна и Бургас още това лято
Вяра и Надежда от тризначките искат да влязат в "Ергенът"
България ще произвежда дронове за Украйна
Какво да правим, ако все още имаме левове?
Кой ще завладее Земята, ако хората изчезнат: Ето какво отговарят учените
Китай изгражда мащабна база за дълбоководни изследвания
Екипажът на „Артемис II“ пристигна във Флорида преди полета
Rocket Lab изстреля два демонстрационни сателита за европейската Celeste
Защо в началото на 2026 г. космосът ни засипа с камъни?
Милион сателити Starlink заплашват да отнемат нощното небе на Земята