IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Сценарий срещу Танов? Как един журналист да бъде защитен?

Станишев недоволен от свободата на медиите у нас

Сценарий срещу Танов? Как един журналист да бъде защитен?

Скандалите със записите, пуснати в публичното пространство, заплашват държавността у нас, заяви лидерът на БСП Сергей Станишев на дискусия за свободата на медиите.

По думите му управляващите започвали да чувстват нервност.

„Ако това, което Ваньо Танов заявява, че на него му е бил готвен сценарий с цел негово дискредитиране с бандитски методи, дали може един журналист да бъде защитен при подобен сценарий?”, попита риторично Станишев.

Станишев посочи, че според класацията „Репортери без граници” България е спаднала от 58-мо на 71-во място по отношение на свободата на медиите.

Като особен феномен у нас лидерът на БСП изтъкна обмисляния от управляващите закон за клеветата, както и подслушването. 

Според Станишев властта винаги смята, че е критикувана несправедливо и винаги иска да покаже своите успехи и да намали провалите си.

По думите му налице е натиск върху българските медии от страна на политическата цензура.

Българските печатни медии са собственост на хора от бизнеса, които имат други бизнес интереси и това поставя в зависимост журналистите, смята Станишев.

Той изтъкна  голямото търсенето на жълтите медии, които са превърнати в инструмент за формиране на обществено мнение.

Според Станишев интернет пространството много трудно може да бъде манипулирано, то се превръща в пространство за формиране на обществено мнение.

Социалните мрежи играят все по-голяма роля, но те не са достатъчни за формиране на свободни медии, смята лидерът на БСП.


 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата