МВР шефът Цветан Цветанов категорично отхвърли нападките срещу него, че работи срещу Росен Плевнелиев, след като разкрил информацията за подкупа.
"Аз съм единственият, може би, който най-много и силно желае победата на Росен Плевнелиев", отсече Цветанов пред журналисти.
В края на миналата седмица той разкри, че трима столични общинари поискали половин милион рушвет от Плевнелиев през 2007 г., за да подпомогнат финализирането на Бизнес парка в столицата.
Плевнеливе тогава отказал, но не уведомил компетентните органи. Прокуратурата вече проверява дали кандидатът за президент на ГЕРБ е нарушил закона, като е премълчал за случая.
Според Цветанов бившият строителен министър е изключително почтен, честен човек, който е успял, въпреки всичко, което му се е стоварило.
"Трябва да отдадем нужното на качествата на кандидат-президента Росен Плевнелиев и като човек, и като професионалист, и като човек, който е представлявал европейския бизнес в България и е управлявал европейски пари", похвали го още МВР шефът.
Той добави, че не се е интересувал с какво се занимават общинските съветници, които на среща с Росен Плевнелиев поискали 500 000 евро.
На свой ред обаче попита защо общинските съветници от София, които в момента се опитват да правят компромати, не са инициирали проверки в общинските предприятия, при положение че именно съветниците избират ръководствата им.
"ГЕРБ няма да участва в компроматна война, ще предлага политики", допълни той.
"Предизборна кампания не се прави за един или два месеца в периода преди вота. Важно е какви са политиките, които са реализирали определени политици, определени личности и това, което са правили съответните правителства през тези 20 години", посочи вътрешният министър.
Стефан Данаилов е изключително добър актьор. С тези думи Цветанов коментира номинацията на БСП за вицепрезидент.
"Той е любимец на много български граждани, които са наблюдавали сериалите, в които той е участвал", допълни МВР шефът.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Raiffeisen купува румънското звено Garanti на BBVA за 591 млн. евро
Цените на петрола и на зърното на световните пазари вървят нагоре
Общо 91% от левовете са изтеглени от обращение към 27 март 2026 г.
САЩ още не пренасочват оръжия за Украйна към Иран, но могат и да го направят
Fitch потвърждава кредитния рейтинг на България на ниво ВВВ+
За един месец война САЩ са унищожили около една трета от ракетния арсенал на Иран
Блокадата на Ормузкия проток разтърси земеделския бранш
България се топи: Населението ни спадна до 6,4 милиона души
Малки и големи се събраха да почистят столичния парк "Заимов" (СНИМКИ)
Яница Кънева: Вдъхновява ме Лили Иванова, сблъсквам се челно с реалността в музиката
Ас на Левски е готов на 100%
Мачовете по телевизията днес, 28 март
Нешлифован диамант е сърцето и душата на Левски
Синя мечта: Левски веднага започва строежа на нов стадион!
Левски изпуска головата си машина?
Меси беше резерва, ас на ЦСКА 1948 – титуляр
Reebok пренаписва правилата между спорт и стил
Любовен хороскоп за 30 март – 5 април
5 задължителни елемента на пролетния маникюр
Веган купа с киноа и нахут
Нумерологична прогноза за 28 март
Таро карта за 28 март, събота
Остават дни зо изтичането на срока за ползването на отстъпка в НАП
Райони край Варна остават без вода днес
Художникът Искрен Илиев-ISI се завърна във Варна с мултимедийния проект "Отвъд рамката"
Зеленски се споразумя с ОАЕ за сътрудничество в отбраната
Тръмп: Куба е сладващата
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки
Учени откриха кокаин, кофеин и лекарства в акули край Бахамите
Учени откриха магнитен двигател в недрата на Слънцето: Причинява опасни бури