Трима кандидат-президенти – Атанас Семов от РЗС, Ивайло Калфин от БСП и Румен Христов от СДС, премериха сили на предизборен дебат в НДК, организиран от КТ "Подкрепа".
Най-колоритен в обещанията си беше съмишленикът на Яне Янев, който обеща да продължи хобито на Георги Първанов – лова.
„Ако стана президент, ще отстрелвам корумпираните министри и депутати“, отсече Семов.
Червеният кандидат Ивайло Калфин пък обеща да има по-безобидни хобита и припомни, че не е ловец. „Така че няма да ме видите да обикалям по планините“, каза той.
Румен Христов обаче видя в лова възможност за развитие на друг вид туризъм в България – ловния, но с ясен регламент.
Тримата кандидати се обявиха за повече пари за образование и наука, както и за увеличение на доходите на хората.
Калфин смята дори, че въпросът за бедността трябва да се разгледа от КСНС, тъй като вече е заплаха за националната сигурност.
„Нищо не струва финансова стабилност, която гарантира на хората "стабилна мизерия", скочи и Атанас Семов по време на дискусията.
Той обеща, ако бъде избран, да даде ултиматум на финансовия министър да преразгледа политиката по доходите. А ако това не станело, щял да използва правото си да опрощава всички задължения на българските граждани към държавата.
Семов дори вече е подготвил проектоукази, сред които за опрощаване на задълженията на младите семейства до 35 години с висше образование и две и повече деца.
Кандидатът на РЗС вече бил подготвил и своята оставка, ако не изпълни обещанията си.
„Решението на правителството за замразяване на доходите за запазване на финансовата стабилност е добро, но е добре да оцелеят и хората, които живеят в тази стабилна държава“, заяви от своя страна синият Румен Христов.
Според него президентът трябва да разговаря с институциите рестрикциите на доходите да бъдат разчупени.
По отношение на благотворителността отново най-крайно беше мнението на Атанас Семов.
Според него "Българската Коледа" е била проява на "политически цинизъм и личен пиар".
Той предложи и радикалната идея в нова конституция да се запише, че програмата на всяко правителство се приема със закон в началото на мандата и неизпълнението й е основание за прекратяване на мандата.
От своя страна Румен Христов каза, че не е привърженик на шумното дарителство. Според него могат да се спестят средства от НСО, тъй като не е необходима толкова голяма охрана за президента, а тези пари да отидат в дарителски фонд.
Ивайло Калфин единствен се обяви категорично за големи дарителски инициативи и заяви, че би подкрепил "Българската Коледа", която досега се организираше под патронажа на президента Георги Първанов.
„За мен това не е порочна практика или личен пиар, а хората имат нужда от подобна прозрачна инициатива, смята червеният кандидат-президент.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Израел и Ливан са се споразумели да удължат примирието с 45 дни
Кремъл потвърди за посещение на Путин в Китай на 19-20 май
Картина на Марк Ротко е продадена на търг в Sotheby's в Ню Йорк за 85,8 млн. долара
S&P Global Ratings повиши перспективата пред рейтинга на България на "положителна"
Русия полага все повече усилия да въвлече Беларус във войната си срещу Украйна
Как Великобритания може да се върне отново в ЕС?
В "Операция История" на 17 май от 16:30 часа: Защо не знаем истинската роля на Софроний Врачански?
Музика и благотворителност се срещат на пролетния базар за плочи във Варна
S&P Global повиши перспективата пред кредитния рейтинг на България
Момичета, забравете тежкия матов грим - най-актуалните тенденции за баловете
Ицо Янев се уплаши от Кюстендилеца: Излиза с най-доброто срещу Левски
Хулио Веласкес разкри с кои играчи ще бие отново ЦСКА
Поредна драма: Иран може и да не участва на Мондиал 2026 заради гейовете
Тотално се провали в ЦСКА, а сега изпадна в Хърватия
Ман Юнайтед отново ще става супер отбор. Цели се в 13 трансфера
Противничка на Путин: Русия съди най-сексапилната си атлетка за 80 евро + СНИМКИ
Седмична нумерологична прогноза за 18 – 24 май
Day Off: Family Time на 16 май: Събитие, което не е за изпускане
„Неповторимо и прекрасно“: Майката на DARA с емоционални думи за дъщеря си
Нумерологична прогноза за 16 май
5 трика, които премахват мазните петна от мебелите
Италианска торта Barozzi с ядки и шоколад
Демерджиев иска да се изчисли колко е струвало на държавата НСО за Борисов и Пеевски
Музика с кауза: базар на грамофонни плочи събира средства за благотворителност във Варна
Трагедията на безгласните: Документален филм показва кризата с уличните котки във Варна
Атанас Пеканов: Държавата ще търси механизми за овладяване на цените и инфлацията
Започна кастингът за новия Джеймс Бонд
Катастрофа затруднява движението по АМ „Хемус“ в посока Варна
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
Нов експериментален медикамент показва обещаващи резултати срещу рак на бъбреците
Патент за дистанционно управление на човешки клетки предизвика спекулации
Осмоъгълни звезди и зловещо извънземно послание се крият в секретните файлове на ФБР
Британската „Зона 51“ е в центъра на вниманието: Очевидци съобщават за призраци