Бойко Борисов си поиска втори мандат на изборите през 2013 г. и още 4 години да е премиер на страната, за да довърши започнатото.
"Трябва да се почне новият бюджетен период на ЕС, за да не се спрат проекти като магистрала "Тракия", поясни той мотива си да иска да остане във властта.
По думите му резултатите от Изборите 2 в 1 били знак, че правителството трябва да продължи да работи, и то сериозно.
"Хората видяха, че в тази криза успяваме да сложим парите в най-нужните места и оцениха, че имаме най-ниските данъци, оцениха, че свалихме дефицита, че дадохме пари в земеделието. Беше важно да имаме този вот на хората, за да довършим реформите", обяви Борисов пред bTV.
Що се отнася до упреците за провеждането на изборите, премиерът коментира, че при първия тур се е търсело спестяване от парите на данъкоплатеца, а на втория тур се е гласувало много бързо.
Бойко Борисов призна, че за последните 20 години в политиката у нас е имало само двама основни играчи - Първанов и Доган.
"И всеки, който е подценил тези двама играчи, е бил бит по време на избори", каза той.
По думите му Калфин само е губил на избори. В партията (БСП) не го обичат, защото той я е предавал.
"С една дума, ако беше Стефан Данаилов кандидат за президент, тогава БСП щеше да има по-голям шанс. Ако съм го засегнал, извинявам се, но това, което говореше в клиповете, е лъжа", отсече премиерът.
"Мисля, че в поне още няколко града можехме да спечелим", коментира той резултатите на ГЕРБ на местните избори.
"Шампанско да сте видели при нас? На другата сутрин в 10.00 часа бяхме в Министерски съвет. Сега трябва да се работи два пъти повече, защото времето минава бързо", аргументира се министър-председателят.
По думите му вчерашното заседание на МС за бюджета за догодина е било инфарктно.
"Вчера, като видяхме парите за следващата година, всички министри щяха да получат инфаркт, защото трябва да правим повече с по-малко пари", заяви Борисов.
"Във всички случаи през 2012 година ще имаме по-лош живот. Животът ще е по-лош за министрите. Когато имаш по-малко пари, по-малко неща може да направиш, но за хората ще бъде по-добър", надява се той.
Борисов обясни, че в Бюджет 2012 се увеличават средствата за здравеопазване, за образование, за култура. Намалени са обаче парите за МВР, за армията, за разузнаването, за ДАНС.
"Даваме с 50 милиона повече за образование, парите за здравеопазване са рекордни. По болниците заварихме огромни дългове, които поизчистихме, така че сега още повече ще се усетят парите, които ще имат", похвали се той.
Премиерът похвали и общините, като заяви, че те се справят все по-добре с проектите, затова държавата е отделила над половин милиард лева за кофинансиране.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
С. Кацарова: Здравните осигуровки трябва да дават възможност за балнеолечение
УЗФ и СБУ организират 6-та национална конференция за повишаване на квалификацията на учителите
Производствените цени в САЩ бележат скок през февруари
Китай се готви да използва огромните си запаси от петрол заради кризата с Иран
Samsung Electronics обмисля да премине към дългосрочни договори в подкрепа на доставките
Banking Today 2026: Евро, финтех и финансиране на бизнеса
Семейството на загиналия 15-годишен край Околчица: Няма следи от сексуално посегателство
Йотова: Окуражаващи са стъпките на правителството срещу купуването на гласове
НАЗ бие тревога: Опасен слънчоглед от Аржентина може да стигне до трапезата ни
Полка точки през 2026 г. - стилът на принцеса Даяна се завръща
Реал Мадрид трепери за Тибо Куртоа
Едоардо Бове с първи гол за Уотфорд (ВИДЕО)
Де Роон влиза в историята срещу Байерн
Левски жегна ЦСКА
Лаутаро: Имам още 3 г. договор с Интер, после искам да се върна в Расинг
Падна още една треньорска глава в Серия А
Таро карти за април за всяка зодия
Ново начало за 3 зодии на 20 март – пролетното равноденствие
„От семенцето до чинията“ от Мишел Дормъди
5 минималистични хит тенденции в маникюра за 2026
5 ежедневни навика за по-добър живот
Duran Duran с концерт в София на 1 юли 2026 година
УЗФ и СБУ организират 6-та национална научно-приложна конференция за повишаване на квалификацията на учителите
Шапът приближава България, БАБХ прави кризисен щаб
Шефът на ВиК: Варна може да остане без вода
Агресия: Нападнаха шофьор на градския транспорт
Започва обработката против кърлежи на обществени терени във Варна
Европейската комисия с идея за нов единен набор от корпоративни правила
НАСА планира ежемесечни кацания на Луната през 2027 г.
Възможен ли е извънземен живот на луни, реещи се в мрака на Космоса?
61 години от първата разходка на човек в открития космос
Учени разгадаха мистерията на нестабилната магнитосфера на Луната
Откриха градивни елементи на ДНК и РНК в проби от астероида Рюгу
Експерти: Можем да отглеждаме картофи на Луната