Правителството изпълни поредния си ангажимент към спорта, този път към ските, заяви премиерът Бойко Борисов, цитиран от радио Дарик.
Борисов посочи, че държавата е дала около 5 милиона лева за всички състезания по ски тази година, за обучение на деца, за стартовете в Банско и за европейските купи в Пампорово.
"Мисля, че ние със спортния министър и всички останали сме си изпълнили ангажимента и към този вид спорт. Нека да дойдат и да видят как ни посрещат хората - и президента, и мен, и всички останали. Мисля, че това, което правим в момента, и сме тук, е да покажем и на българите, и на света, че с повече инвестиции, с повече ум, с помощ от държавата, от общината, на всички заедно, можем да правим прекрасни състезания, които в същото време дават и огромен тласък на туризма", каза той.
Министър-председателят коментира, че е необходимо да бъде развит този спорт и да се разширят курортите. Борисов уточни, че създаването на втора кабинкова линия е необходимост предвид многото туристи, избрали да карат ски в Банско.
"И повтарям - огромни, милиарди инвестиции на всякакви - и българи, и чужденци, които са тук. Ако не се направи това, не само в този курорт, ще повлече поминъка назад на много хора. Затова ще разговаряме. Надявам се и президентът ще каже какво мисли по този въпрос, но във всички случаи, в зоните, където именно се развива този спорт, трябва да им се даде възможност да го разширят, да го развият. Гората се стопанисва добре, а незаконната сеч е спряна. Той се надява, че и с еколозите ще бъдат на едно мнение, че зоните могат да се разширят, за да има повече спорт", коментира Борисов
Президентът Росен Плевнелиев определи туризма като изключително важен и приоритетен отрасъл за България, тъй като "помага на регионите да зададат не само посоката за развитие, но и да останат младите хора и да видят възможност за качествен живот".
Борисов и президентът Плевнелиев бяха на Бъндеришка поляна по повод стартовете от Световната купа по ски - жени.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Инвеститорите на Wall Street отново избягаха от производителите на чипове
Moldindconbank ще изплати на акционерите дивидент от 20,3 млн. евро за 2025 г.
Пазарът на бизнес имоти в света: Сделките се забавят, но не се спират
Няма признаци за недостиг на керосин в ЕС
ФНИБ е сключила предварителен договор за продажбата на Камбаните Грийн Офиси
SOFIX записа седмичен ръст от 0,27% и затвори при ниво от 1 248,31 пункта
Защо някои хора привличат повече комари от други?
Азбука на детските обриви: Как да разбираме езика на кожата?
Лесен хляб от червена леща
Рецепта от тефтера на баба: Царевичен хляб
Обичаи за здраве и задължителни ястия за трапезата на Еньовден
Късна емисия
Спортът по телевизията днес, 6 юни
Мачовете по телевизията днес, 6 юни
Легенда на Германия се раздели с жена си + СНИМКИ
Участваш на Мондиал 2026 - носиш по 5000 долара дневно на клуба си
Марин Петков: Липса на концентрация, малшанс и грешки
Капитан Турицов: Нямахме късмет и допуснахме грешки
Протеинова пилешка салата за отслабване
Какъв е бракът, след като децата напуснат дома?
Таро карта за 6 юни, събота
Дневен хороскоп за 6 юни, събота
Поверия за ангелската дата 6/6
Късмет с парите за 3 зодии в седмицата от 8 до 14 юни 2026
Възможен ли е умисъл на нотариуса по сделките в "Баба Алино"?
Изследване: Над 60% търсят съвети за психично здраве от изкуствения интелект
Крадци атакуват по обед жилищата, докато собствениците им са на работа
Спират разходките с кораби и регата в Балчик заради съмнения за дронове
Каква е посоката на кабинета „Радев“?
По-малко обяви за работа спрямо миналата година отчита българският пазар на труда
Учени от Кеймбридж създадоха първата ваксина с помощта на изкуствен интелект
Откриха „изгубен свят“ на 1500 м височина със светещ паяк и пеперуда с „птичи пера“
Учени създадоха нов биологичен часовник: Измерва оставащото време на организма
Метеорит доказва съществуването на изгубена планета с размерите на Луната?
Кучета-роботи ще охраняват Световното първенство по футбол в САЩ, Канада и Мексико
The Exploration Company с успешен тест на системата за приземяване на капсулата Nyx