Във връзка с последните събития в СДС започват извънредни общински събрания в структурите на политическата сила във Великотърновска област, съобщи областният председател на партията Мирослав Трифонов, цитиран от БТА.
По думите на Трифонов в понеделник на областно събрание на организацията ще бъде решено какви ще са действията на членовете и на местното ръководство на СДС. "Не бива да се вземат емоционални или прибързани решения, защото това са пагубни действия за една партия", каза Трифонов.
Всички членове на общинските структури единодушно изразяват несъгласие и разочарование от действията и решенията на националното ръководство, посочи той пред БНТ.
Дали ще има оставки на редови членове на СДС и дали те ще се приемат ще решава всяка една общинска структура на своето събрание, каза той в отговор на въпрос дали вече има подадени заявления за напускане на сините редици.
Председателят на общинския съвет на СДС във Велико Търново Камен Алексиев заяви, че осъжда решението на националното ръководство за изключване на народните представители Мартин Димитров, Ваньо Шарков и Димо Гяуров от партията, но остава в СДС.
В най-многобройната общинска организация на СДС в областта – тази в Свищов - се обсъжда свикване на протестен митинг пред централата на партията на "Раковски" 134 в София, заяви председателят на организацията Емил Димитров. Той поясни, че ако се вземе такова решение, то ще бъде оповестено след провеждането на общинско събрание, което е предвидено за утре вечер.
В организацията в Свищов членуват над 320 души и настроенията им са крайно негативни към настоящето ръководство на СДС, каза още Димитров. Според него нито един седесар от града няма да подкрепи, дори и с мълчанието си, поведението на това ръководство.
Структурите на СДС в Пловдив засега нямат намерение да подават масови оставки заради вчерашните решения на националното ръководство на партията. Категорично зад действията на лидера Емил Кабаиванов застават и от СДС-Разград.
Междувременно парламентарната група на Синята коалиция потвърди решението си от миналата седмица да не издига и да не подкрепя кандидатура за конституционен съдия. Изявление в този смисъл направи след края на заседанието на групата народният представител Йордан Бакалов, цитиран от БТА.
По думите на Бакалов проблемът с излъчването на конституционен съдия от квотата на парламента е политически и е създаден от ГЕРБ. Предлагаме на партиите, които предизвикаха тази криза - ГЕРБ, БСП и ДПС - да поемат своята отговорност, посочи Бакалов.
Позицията на парламентарната група на Синята коалиция е единодушна, решението е подписано от всички 14 депутати, добави той.
Според него не е ясно дали ще има нова номинация на СДС за конституционен съдия.
На въпрос какво ще прави, ако бъде изключен от партията, той отговори, че няма да участва в листите на друга политическа сила.
Преди началото на заседанието на парламентарната група Кирчо Димитров отбеляза, че не е необходимо да се поставят ултиматуми.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Италия въвежда ограничения за авиогоривото на някои летища поради недостиг на доставки
Apple на 50 години: Три продукта, които промениха начина ни на живот – и три, които не успяха
Запрянов: Самостоятелна отбрана извън колективната е непосилно бреме за икономиката ни
Войната с Иран прави американската икономика по-доминираща от всякога
Великобритания се опитва да убеди Anthropic да разшири присъствието си в страната
Сърбия е открила експлозиви до "Балкански поток" в близост до унгарската граница*
Автобус на градския транспорт се запали в центъра на Пловдив (+ВИДЕО)
Поезия на лед: Спектакълът "Кораб в сърцето" разчувства със стихове и танц
Акция на МВР: Над 30 шофьори с алкохол и наркотици за денонощие
Костадинов: Време е да възстановим контрола над държавата
Няколко зодии ще получат съдбовно послание от Вселената на 6 април
"Таен клиент" разкри незаконна търговия с лекарство за пчели
Синя еуфория за Вечното дерби: Феновете на Левски купуват билетите като топъл хляб
Мачовете по телевизията днес, 5 април
Лечков с голямо предложение за Боби Михайлов
Тервел Замфиров стана държавен шампион
ВИДЕО: Манчестър Сити – Ливърпул
Ясно е срещу кои нации излизаме на "Били Джийн Кинг Къп"
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Дневен хороскоп за 5 април, неделя
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Как да си приготвите сами костен бульон?
Нумерологична прогноза за 5 април
Папата осъди войната в Иран: Нека онези, които разпалват войни, да изберат мира
Костадинов с нова атака по Лора Крумова: Дори ChatGPT казва, че лъже
Комодор Варна с три победи от три мача в елитнен турнир при U16
Астрофотографа Росица Димитрова от Варна впечатли НАСА
Гърцките хотелиери обмислят да се откажат от "ол инклузив-а"
Последен ден от благотворителната кампанията "Купи и дари" във Варна
Какво хапват астронавтите от мисията „Артемида II“ по време на полета?
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация