Председателят на ДПС Лютви Местан категорично отхвърли твърденията на синия общински съветник Атанас Атанасов, че е имало тайна среща между Бойко Борисов, Тодор Коджейков и Ахмед Доган.
На нея тримата са се договорили пожизненият лидер на партията да не предявява претенции към НСО заради атаката срещу него миналата събота.
„Не само след атентата, а по време на целия мандат на управление на ГЕРБ от изборите за 41-то Народно събрание досега - вече близо три години и осем месеца, по никакъв повод и никъде през този период не е имало среща между Ахмед Доган и Бойко Борисов. Дори нямам информация да е имало телефонен разговор. Дори ще бъда още по-категоричен - няма ли са и телефонна комуникация. Заявявам това като председател на ДПС", отсече Местан.
В деня на атентата вицепремиерът Цветан Цветанов по своя инициатива е отишъл в Правителствена болница и без да е съгласувано с Доган, е влязъл в неговата стая, посочи още новоизбраният лидер на ДПС.
Той добави, че по време на тази среща Доган за пореден път е отказал телефонна връзка с Борисов, именно защото непрекъснато се търсят поводи за внушаване на идея за задкулисие в отношенията ГЕРБ-ДПС.
"Не знам дали шефът на НСО е отишъл при г-н Доган, това е повече от естествено след всичко случило се“, добави Местан.
По думите му между Борисов и Доган има не просто политически, а и ценностен разлом и отговорността за това е на управлението, на манталитета на властта.
„Вижте с какво топло чувство един вицепремиер говори за един потенциален убиец. Човекът, който трябва да се пребори с престъпността и корупцията в страната, изразява съжаление, че делегатите са свършили работата на органите на реда“, отбеляза Местан.Според него един политик няма право да оневинява нападател косвено, на думи да се разграничи от деянието му, но практически като интерпретация на случилото се, да отприщи топли чувства и едва ли не героизиране на нападателя.
„Това означава, че има добре премислен сценарий за нагнетяване на етническо напрежение, защото избори, проведени в спокойна среда, при гарантирана честност на вота, не дават никакъв шанс на ГЕРБ да остане на власт“, коментира председателят на ДПС.
ГЕРБ търсят радикализиране на напрежението, защото точно в такава среда се поражда необходимостта от силната ръка, от героя спасител, за който се говори в доклада на председателя. Ние обаче не сме вчерашни в тази игра, достатъчно сме отговорни и оттук нататък основното ни послание е към мъдрост и зрелост, към спокойствие, заяви Местан.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Тръмп обмисля завземане на ключовия за иранския износ на петрол о. Харг
Решението на Пауъл за мястото му в борда на Фед може да определи лидерството на Уорш
Психолог: Стресът на работа е измерим, но технологиите не трябва да са психотерапевти
Защо войната в Иран е провал за САЩ?
Столична община ще инвестира над 224 млн. лв. във ВиК и ремонти на улици
Над 117,6 хил. души са променили пенсионните си фондове в края на 2025 г.
НАСА ускорява темпото с по един робот към Луната всеки месец от 2027 г.
Великден 2026: По-малко шоколад за повече пари
Иран нападна Ерусалим: Чуха се експлозии и предупредителни сирени
Рецепта за карфиол на фурна с домашен чеснов сос
Късна емисия
Край на мълчанието! „Извършителят“ на дузпата от мача Левски-Локо Пд проговори
Аржентина ще мери сили с екзотичен отбор след пропадането „Финалисима“
Тъжна вест! Почина бивш футболист и президент на Спартак Варна
Достанич с обещание
Балтанов: Искаме да спечелим всичко мачове до края
Зографски преодоля квалификацията в Викерсунд
Дневен хороскоп за 21 март, събота
Финансови постъпления очакват тези 4 зодии през април
Чък Норис почина на 86 години
Означава ли потта, че тренировката е по-ефективна
Домашните хакове, които помагат да бъдем по-здрави
Постна баклава за Благовещение
Затварят участък от булевард "Осми приморски полк" на 26 март
Актьорът Михаил Мутафов бе отличен за цялостно творчество
Представиха първите влакове "Шкода", които ще возят пътниците с модерни мотриси
Хванаха за ден 34-ма шофьори с алкохол или наркотици
Хороскоп за 21 март 2026
Веласкес очаква тежък мач срещу Черно море
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона
Луната отново е на фокус: НАСА подготвя ракетата „Артемис“ за полет през април
Китай набеляза вулканичен район за първото си кацане на Луната