Ръководството на ГЕРБ трябва да подаде оставка, над една трета от привържениците на партията не изпълниха повелята да гласуват с „не“ на референдума, заяви лидерът на „Атака“ Волен Сидеров. Според него в редиците на ГЕРБ има разкол.
„Съжалих Цветанов вчера на пресконференцията им, който беше изпратен от Борисов да забърше и правеше някакви сметки. По неговата логика на пресмятане през 2009-та година 76% от българите са казали “не” на ГЕРБ. Това означава, че те са правителство на хипермалцинството“, посочи Сидеров.
Той смята, че на изборите за следващия парламент управляващата партия ще има 74-75 депутати и това поставя под въпрос какво ще е бъдещото Народно събрание. Лидерът на "Атака" заяви, че подкрепата на неговата партия ще зависи от план-програмата на всяка една от останалите политически формации.
Засега не виждам програма нито на ГЕРБ, нито на БСП, което показва, че има дълбока идеологическа криза в българската политика. За останалите дори няма да говоря – те дори не могат да се нарекат партии, а по скоро кръжоци, каза Волен Сидеров. Той очаква на парламентарните избори при активност около 53 процента "Атака" да получи досегашния си резултат - 9-10 процента подкрепа.
Българският избирател показа на този референдум, че не се влияе от манипулации и тези резултати за мен са много добри. Съжалявам тези партии, чието мнение се разминава с това на народа, каза Волен Сидеров.
Който не слуша „Атака“, изчезва - както се случи с тройната коалиция, заяви още той.
Лидерът на "Атака" изрази съмнение, че е възможно да бъдат направени манипулациии при обработката на бюлетините и крайният резултат да бъде под 20% активност на референдума. Странно е как за 12 часа не можаха да преброят 3% от бюлетините, коментира той. Според Сидеров причината за слабата избирателна активност е държавната политика.
От "Атака" заявиха, че ще отправят въпрос към министъра на вътрешните работи Цветан Цветанов за побоя над техен привърженик - член на секционна избирателна комисия в с. Големо Бабино, който бил пребит от цигани в изборния ден.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Wall Street реши да обърне временно гръб на технологичните акции
Google инвестира 5,5 млрд. евро в Германия
Производителят на умни пръстени Oura очаква близо 2 млрд. долара приходи за 2026 г.
Microsoft ще инвестира 10 млрд. долара в AI център за данни в Португалия
Защо Бил Гейтс смята, че човечеството няма да загине от климатични промени
Кадър на деня за 11 ноември
Пет билки за силна имунна система
Рецепта за пилешки кебап с подправки по турски
Какъв чай да пием за сияйна кожа и растеж на косата
Детските градини да станат платени само за лятото в София предлага общината
Късна емисия
Майкъл Джексън пише история в музиката 16 години след смъртта си
Уволниха човека, трансферирал Лука Дончич в ЛА Лейкърс
Поп звезда открадна шоуто на Суперкласико в Аржентина + СНИМКИ
Как легендата Бобан привлече български талант в Хърватия
Преди 33 години Стоичков блести за Барса
Момченцето от Казанлък, което шамароса Левски и възроди ЦСКА
Християна Гутева ще надува свирката в Севлиево
Дневен хороскоп за 12 ноември, сряда
Зимен хороскоп за всяка зодия
Милена Милотинова: Фолклорът е магия, която ни събира, където и да сме по света
Вълшебен компрес с рициново масло помага при перименопауза
Салата с риба тон и бял боб
Поверия за Свети Мина
Никола Цолов дебютира във Формула 2 още тази година
ВМА отстрани от работа лекаря, прегазил куче в София
Юноша на Черно море-Елит е на 1/4-финал в Бахрейн
Компенсират ни с пари, хотел и храна за закъснение на влака
Отказаха на Ратко Младич временно освобождаване
Румен Радев наложи ново вето
Археолози създадоха наръчник за колонизиране на други планети
Кой е създал мистериозните 5200 дупки в Андите в Перу
Наблюдаваме пика на метеорния поток Северни Тауриди
Изстрелват New Glenn на Blue Origin на 12 ноември
След мощно изригване на Слънцето: Очаква се силна магнитна буря на 12 ноември
Китай подготвя тестови полети на Long March-10 за пилотирана мисия до Луната