"Продължаваме похода на нормалността. В крайна сметка след предсрочните избори стана ясно, че всеки шести от десет българи няма да бъде представен в следващия парламент". Това обяви днес организационният секретар на "Движение България на гражданите" Калин Томов при регистрацията на партията за участие в изборите за кмет на Варна на 30 юни.
Представители на движението внесоха днес в Централната избирателна комисия 10 260 подписа.
Томов посочи, че движението тръгва с увереност за тези избори и напомни съмненията на хората, че изборните резултати са били опорочени. "Дори самият г-н Борисов твърди, че са му взели 5-6 процента, а днес прокуратурата обяви, че бюлетините приготвени за фалшификациите на изборите са били не в 10, а в 22 палета", добави той.
Томов посочи, че движението ще излъчи своя кандидат за кмет на Варна до 30 май. "Ще докажем, че да си кмет на Варна не е мръсна дума", каза той и заяви, че канидатът на движението ще бъде префесионалист, почтен и морален човек.
По думите му това, което е сигурно за този кандидат, е, че гласовете за него ще са без машинации и манипулации.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.